خبرهاي برگزيده

 

مقصد «موسي قرباني» بعد از نمايندگي كجاست؟alt

قرباني: مثل دخترانی می‌مانم که خيلی خواستگار دارند ولی درنهایت بی‌شوهر می‌مانند

«موسی قربانی» در پاسخ به این سؤال که «بعد از پایان مجلس به کجا می‌روید؟» گفت: من بارها به‌ شوخی به برخی از دوستان می‌گویم مثل دخترانی می‌مانم که کلّی خواستگار دارند ولی درنهایت نیز بی‌شوهر می‌مانند. وی افزود: راجع به این‌که در هر سه قوّه، حضور پیدا کنم، بحث‌هایی مطرح است و پیشنهاداتی نیز به بنده داده شده است. البته من نیروی قوه‌ي قضائیه هستم و اکنون نیز مستشار دیوان عالی کشور هستم و روز 7 خرداد نیز به سر کار خود در دیوان عالی کشور می‌روم؛ البته اگر اتفاق دیگری رخ ندهد. قربانی درباره‌ي پیشنهادات دیگر از سوي دو قوه‌ي مجریه و مقننه نیز گفت: البته بحث‌هایی از سوی دولت و مجلس مطرح شده و پیشنهاداتی داشته‌ام و اکنون نمی‌توانم درخصوص پیشنهاد دولت، خبری به شما بدهم. وی افزود: معاونت قوانین مجلس نیز به من پیشنهاد شده تا کار قبلی خود در این اداره را ادامه دهم.

 

مهم‌ترين نياز ورزشي قاينات: سالن 2500 نفري و زمين چمن

رئيس اداره‌ي ورزش و جوانان قاينات گفت: در مورد مکان تمرين، مشکلي نداريم. 40 هيئت فعال در قاينات وجود دارد که همه سالن تمرين دارند اما مشکل اين است که يک سالن مسابقه با گنجايش تماشاگر زياد نداريم و هنگام برگزاري مسابقات به‌ويژه جام رمضان، دچار مشکل مي‌شويم. «ساجدي‌راد» با اشاره به اين‌كه بزرگ‌ترين سالن ورزشي قاين، گنجايش 300 تماشاگر را دارد، افزود: در جلسه‌اي که سال گذشته با حضور مديرکل ورزش و جوانان برگزار شد، قرار شد يک زمين با مساحت 5 هزار مترمربع در بافت قديم براي احداث سالن 2500 نفري در اختيار اين اداره قرار گيرد که براساس بند 3 اين جلسه، بايد بعد از تشريفات قانوني و پس از تصويب کميته‌ي برنامه‌ريزي شهرستان اجرايي شود که هنوز اين کميته برگزار نشده است. وي ادامه داد: زمين را شورا و شهرداري قاين واگذار کرده‌اند و نامه‌ي موردنظر هم به اداره‌کل ارسال شده است و منتظريم تا ببينيم چه زماني آغاز به‌ کار مي‌کنند. وي افزود: به سالن ورزشي بانوان، 3 ميليارد ريال اعتبار اختصاص داده شد که 2 ميليارد ريال آن تخصيص يافت. استخر شنا و سالن اسفشاد هم با بيش از 90 درصد پيشرفت فيزيکي بايد تا پايان سال مالي به بهره‌برداري برسد. وي با بيان اين‌که شهرستان قاينات فقط يک زمين چمن مربوط به قبل از انقلاب دارد، تصريح کرد: زمين چمن شماره‌ي 2 قاين که از 2 سال پيش برايش اعتبار گذاشته‌اند، در دو مرحله‌ي اول و دوم، 100 درصد پيشرفت فيزيکي داشته که امسال هم اعتبارات آن ملي شده ولي هنوز موافقت‌نامه‌اي براي‌مان نيامده است. چمن زمين ورزشگاه شهيد امين‌زاده هم بايد تعويض شود و به‌زودي پيمانکار، کار خود را آغاز خواهد کرد و در آن صورت هيچ زميني در شهرستان براي تمرينات فوتبال وجود نخواهد داشت.

***

خبرهاي ادارات و نهادها

 

اخبار سپاه

* سرهنگ «اسماعيليalt» فرمانده‌ي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي قاين در نشست خبري با خبرنگاران در تشريح برنامه‌هاي سالگرد ارتحال امام(ره) گفت: ستاد اين مراسم از سه كميته‌ي «پشتيباني و جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي»، «تبليغات و اطلاع‌رساني» و «حفاظت» تشكيل شده است و تمام مجموعه‌ي سپاه به‌نوعي در اين امر فعاليت دارند. ستادهاي فرعي نيز در بخش‌ها تشكيل شده است. وي افزود: البته اين برنامه‌ي اختصاصي سپاه نيست. سپاه پيش‌قدم است. اين مأموريت سپاه نيست، بلكه متعلق به كل نظام است. وي افزود: اين مراسم در محل سپاه برگزار مي‌شود و براي حضور بيش از ده‌هزار نفر برنامه‌ريزي شده است. وي گفت: براي اين مراسم هيچ‌گونه اعتبار دولتي منظور نشده است و تمام هزينه‌ها از كمك‌هاي مردمي تأمين مي‌شود. وي در مورد اعزام افراد با كاروان زيارتي به حرم امام(ره) نيز گفت: درصورت تأمين اتوبوس از سوي استانداري، 700 نفر به اين مراسم اعزام خواهند شد.

* بسيجيان پايگاه مطهره با سالمندان ديدار كردند.

* دانش‌آموزان دختر بسيجي واحد مقاومت ام‌سلمه گوهرشاد، جشني را با حضور 350 نفر برگزار كردند.

* جشن بزرگ ميلاد كوثر با حضور بيش از 900 خواهر بسيجي، خانواده‌هاي كاركنان و بازنشستگان در سالن ورزشي ولايت برگزار شد. خواهر «باقري» مسئول فرهنگي خانواده‌هاي سپاه استان، پيرامون شخصيت والاي حضرت فاطمه(س) سخناني را بيان كرد.

*60 تن از اعضاي حلقه‌ي صالحين پايگاه مقاومت بسيج مطهره، ضمن قرائت زيارت‌عاشورا با شهدا تجديد پيمان كردند. «رجبي» مسئول تربيت و آموزش ناحيه‌ي مقاومت با اشاره به ويژگي‌هاي حضرت فاطمه(س) با اشاره به سخني از ايشان در جواب سؤال پيغمبر(ص) در جمعي از زنان گفت: زن بايد به‌گونه‌اي باشد كه نه مرد غريبه‌اي را ببيند و نه مرد غريبه او را ببيند.

* تعدادي از اعضاي طرح حلقه‌ي صالحين پايگاه شهيد بنت‌الهدي از حلقه‌ي صالحين روستاي كرغند بازديد كردند.

* گروهي از بسيجيان حلقه‌ي صالحين پايگاه فاطمه‌الزهرا به اردوي زيارتي كاشمر و نيشابور اعزام شدند.

* پياده‌روي كاركنان شاغل و بازنشسته‌ي سپاه به‌مناسبت هفته‌ي زن برگزار شد. پس از آن نيز زيارت‌عاشورا در مزار شهداي گمنام قرائت شد.

 

خبري از آموزش‌وپرورش

هدايايي از سوي مقام‌معظم‌رهبري بين 12 هزار نفر از دانش‌آموزان قاينات توزيع شد. مراسم توزيع اين هدايا با حضور جمعي از مسئولان و مديران مدارس قاينات و نمايندگان بنياد علوي در سالن فتح‌المبين قاين برگزار و به دانش‌آموزان دختر؛ کفش، مانتو و شلوار و به دانش‌آموزان پسر؛ پيراهن، شلوار و کفش اهدا شد.

 

اخبار تربيت‌بدني

هیأت بوکس استان، یک دوره مسابقات آمادگی جسمانی برگزار نمود. در این مسابقات، هیأت بوکس قاینات 6 بوکسور جوان خود را به این مسابقات اعزام نمود. در پایان مسابقات، «مصطفی کارگر» مقام اول، «علی محمدی» مقام سوم و «محمد علی‌نژاد» مقام پنجم مسابقات آمادگی جسمانی را كسب كردند. از طرف هیأت بوکس استان به نفر اول، پنج میلیون ریال؛ به نفر سوم، سه میلیون ریال و به نفر پنجم، یک میلیون ریال جایزه‌ي نقدی اهدا شد.

* تیم والیبال ساحلی روستایی عشایری قاینات، نايب‌قهرمان استان شد. این مسابقات در خوسف برگزار شد و تیم‌هایی از شهرستان‌های بیرجند، قاین، خوسف و درمیان در آن شرکت داشتند. در پایان تیم‌های بیرجند، قاین و درمیان، اول تا سوم شدند. «احسان برنا» از قاینات به تیم ساحلی استان دعوت شد.

***

زمان پايان كاوش مسجدجامع قديم قاين مشخص نيستalt

«رضايي» مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با اشاره به دو فصل گذشته‌ي کاوش در منطقه‌ي شهر قديم قاين و اين‌که آخرين کاوش در اين محدوده در سال 85 انجام شد، خاطرنشان کرد: به‌دليل مشکل اعتباري و مالکيت اين منطقه، کاوش در اين‌جا ادامه پيدا نکرد تا اين‌که از ابتداي امسال، فصل جديد کاوش در محدوده‌ي مسجدجامع قديم قاين براساس فرضيه‌ي يکي از کارشناسان ميراث فرهنگي مبني بر وجود اولين مسجد دوره‌ي اسلامي ايران در اين منطقه، شروع شد. وي با بيان اين‌که سال گذشته 200 ميليون ريال براي فصل جديد اين کاوش تخصيص يافت، گفت: با توجه به گستردگي اين منطقه و اقداماتي که بايد انجام شود، نمي‌توان زماني را براي اتمام کاوش‌ها در محدوده‌ي مسجدجامع قديم قاين اعلام کرد.

 

فرماندار: وضعیت بهداشت عمومی روستاها نرمال نيست

فرماندار در دیدار با سرپرست شبکه‌ي بهداشت و درمان قاینات گفت: با توجه به گستردگی و وسعت بالای شهرستان، خشکسالی، کویری‌بودن، کمبود آب و موارد دیگر، بحث بهداشت و درمان بايد بیشتر مورد توجه باشد. با توجه به شرایط اقلیمی، وضعیت آب و خاک در این مناطق مناسب نیست و وضعیت بهداشت عمومی به‌خصوص در روستاها در وضعیت نرمالی قرار ندارد. وی با اشاره به اشراف دکتر «حمیدی‌راد» به مسائل شبکه‌ي بهداشت و درمان در دوره‌ي کوتاه مدیریت ایشان گفت: بنده معتقد به علم و تخصص هستم و انتظار دارم كه شاهد تحول در اين شبکه باشیم. در این دیدار، حمیدی‌راد گزارشی از وضعیت پروژه‌های در دست اقدام، بحث فضای اورژانس، سی‌تی‌اسکن، آسفالت پارکینگ، افزایش ظرفیت بیمارستان، توسعه‌ي آزمایشگاه و سالم‌سازی فضای فعلی ارائه داد.

 

هروي: مجلس نبايد به سمت سياسي‌شدن پيش رود

نماینده‌ي منتخب قاaltينات در مجلس نهم، ارزیابی از عملکرد مجلس هشتم و هیئت‌رئیسه‌ي آن را در گرو یک کار کارشناسی منسجم ‌دانست و از اظهارنظر در این‌باره خودداری کرد. وی در تشریح ویژگی‌های رئیس مجلس نهم، گفت: رئیس قوه‌ي مقننه باید از توان‌مندی لازم برای اداره‌ي مجلس و روند قانون‌گذاری برخوردار بوده و بکوشد تا تنش‌ها را کم کند و وارد مقولات سیاسی نشود. به این ترتیب می‌توان امیدوار بود که مجلس در راه تقویت یک حرکت نظام‌مند حرکت کند.

«هروی» با تأکید بر لزوم ولایت‌مداری رئیس مجلس نهم، ادامه داد: وی باید آن‌چه که در قانون اساسی آمده و آن‌چه که مدنظر مردم است را عملیاتی کند. مردم هم انتظارشان از مجلس، برخورداری از رویکردی مردمی و تلاش در راستای محرومیت‌زدایی است. وی از ورود به بحث نامزدهای مطرح برای ریاست مجلس خودداری کرد و گفت: مطمئناً نمایندگان با بینشی که دارند، رئیس مجلس نهم را انتخاب خواهند کرد. وي درخصوص فراکسیون‌های مجلس نهم اظهار داشت: در مجلس باید فراکسیون‌هایی برای تحقق توسعه‌ي «تولید ملی» در راستای عمل به منویات مقام‌معظم‌رهبری تشکیل شود. هروی که می‌گفت احتمالاً فراکسیون‌هایی مانند مجلس هشتم بار دیگر تشکیل خواهند شد، افزود: اعتقادی به فراکسیون‌های سیاسی ندارم و معتقدم که مجلس نباید به سمت سیاسی‌شدن برود. به نظر من، مجلس نهم یک پدیده است که می‌تواند از پرداختن به امور سیاسی دور بماند.

 

توليد 15 هزار لیتر گلاب در قاينات

مدیر جهادكشاورزی قاینات گفت: سطح زیر كشت گل‌محمدی در قاينات، 7 هكتار است و پیش‌بینی می‌شود 10 تن گل‌محمدی تازه و غنچه برداشت شود. «رئوفی‌فرد» افزود: 15 هزار لیتر گلاب و 120 لیتر اسانس در دو واحد صنعتی و سه واحد سنتی استحصال مي‌شود. وي افزود: امسال 2500 مترمربع به‌صورت الگویی در بخش زیركوه كشت خواهد شد. وي گفت:كشت چغندرقند نیز از اسفند90 در شهرستان شروع شده و تا پایان اردیبهشت ادامه داشت. پیش‌بینی می‌شود 1350 هكتار از اراضی شهرستان به زیر كشت این محصول برود كه انتظار می‌رود حدود 43 هزار تن چغندرقند برداشت شود. عمده‌ترین مناطق زیر كشت چغندرقند، مناطق خضری و دشت‌بیاض، نیمبلوك و شاهرخت می‌باشند.

 

امام‌جمعه‌ي قاين خواستار شد: توجه بيشتر به ميراث فرهنگي قاين

امام‌جمعه‌ي قاين در ديدار با رئيس و پرسنل اداره‌ي ميراث فرهنگي گفت: ما تمدني غني داريم؛ لذا اين ميراث فرهنگي بايد حفظ و احيا گردد. تمام كتاب‌هاي كهن تاريخي از قاين نام برده‌اند. در تاريخ طبري، آن‌جايي كه اعراب وارد ايران شدند؛ مسيرشان طبس، قاين و هرات عنوان شده است. در معجم‌البلدان، علماي بزرگي از قاين نام برده شده است. «جرجي‌زيدان» در داستاني از ذكاوت دانشمندي به نام «ابوبكر قهستاني» نام برده است كه اين نشان‌دهنده‌ي پيشينه‌ي غني تاريخي قاين است. «آيت‌ا... اصفهاني» با اشاره به مشكلات آثار تاريخي گفت: در اين زمينه، قدم‌هاي خوبي برداشته شده است. وي بر راه‌اندازي موزه‌ي آثار تاريخي شهرستان تأكيد كرد.

 

تأكيد فرماندار بر تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام

فرماندار قاینات در جلسه‌ی شورای اداری گفت: باید جلسات را مختصر، مفید و عملی‌تر برگزار کنیم و عمل‌گرا باشیم. «حبیبی‌منش» گفت: چون تا پایان سال مالی، دو ماه بیشتر باقی نمانده است؛ رؤسای ادارات پیگیری كنند تا صددرصد اعتبارات تخصیص‌یافته را جذب نمایند. دولت می‌خواهد پروژه‌های نیمه‌تمام را به اتمام برساند و ادارات باید پیگیری‌های لازم را انجام دهند. وي افزود: فرمانداری هماهنگ‌کننده است، ادارات اجراکننده هستند و باید پیگیری مصوبات جلسات توسط ادارات انجام و نتیجه‌ي به فرمانداری گزارش شود. وی گفت: ورزگ و بیهود -که شهیدان زیادی، تقدیم انقلاب کرده‌اند- اطلاع‌رسانی شود که به‌عنوان روستاهای نمونه در کشور اعلام شوند.

 

افتتاح باند دوم جاده‌ي قاین تا خضری و دشت‌بیاض تا هفته‌ي دولت

«حبیبی‌منش» در بازدید از پروژه‌ي آسفالت باند دوم قاین– خضری و دشت‌بیاض گفت: چون شهرستان در مسیر تردد زائران مرقد امام‌رضا(ع) می‌باشد؛ لذا تسریع در بهره‌برداری از این پروژه، ضروری می‌باشد. وي تأکید کرد: هیچ‌گونه مطالبات مردمی در مسیر جاده وجود نداشته باشد. وي گفت: امیدواریم این پروژه تا هفته‌ي دولت به بهره‌برداری برسد.

 

نشانه‌های تحقق یک وعده

«قرباني» در سايت خود آورده است: هفته‌ي گذشته، مهندسین صداوسیما از تهران به قاین آمدند و بخشی از تجهیزات فرستنده‌ي دیجیتال را نصب کردند و بقیه نیز آماده‌ي نصب است که توسط مهندسین دیگری باید نصب شود. فرستنده‌ي 16 کاناله‌ي دیجیتال از دو قسمت 8 کاناله تشکیل می‌شود که هر قسمت آن، 8 کانال را پخش می‌کند و یک قسمت فعلاً به قاین حمل شده و قسمت دوم پس از تحویل از کارخانه، حمل خواهد شد که اگر هفته‌ي آینده برسد، هر 16 کانال وگرنه فعلاً 8 کانال وصل خواهد شد و به‌محض رسیدن قسمت دوم که فاصله‌ي زیادی نخواهد داشت، 16 کانال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. امیدوارم تا پایان هفته‌ي آینده، قسمت دوم نیز برسد.

 

فعاليت‌هاي باشگاه كوهنوردي ستاره كاويان

فعاليت‌هاي گروه كوهنوردي باشگاه ستاره‌كاويان در دو ماه اخير: 3 و 4 فروردين: گردش در كوير همت‌آباد و آبشار تجنود. 18 و 25 فروردين: تمرين سنگ‌نوردي با حضور 25 نفر. 1 ارديبهشت: صعود به قله‌ي مزار كلاته‌سعيد به ارتفاع 2654 متر. 8 ارديبهشت: غارنوردي در غار بتون سرايان با حضور 5 نفر به سرپرستي «حسين مظاهري» و كوهپيمايي امام‌جعفري با حضور 13 نفر. 15 و 22 ارديبهشت: كوهپيمايي و سنگ‌نوردي ابوذر و دره‌ي مهمويي. 29 ارديبهشت: سنگ‌نوردي ابوذر و صعود به قله و مزار شاسكوه بام قاينات به ارتفاع 2860 متر كه 13 ساعت طول كشيد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 751
  • -
  • بازدید کل 2725798