لزوم اتحاد و همدلي در خراسان جنوبي

جواد هادي

خراسان جنوبی یک استان با ویژگی‌های مشترک است که ارزشمند و گران‌بهاست و مردم این استان چنان به لحاظ فرهنگی به هم نزدیک هستند که از دید یک فرد غریبه که از استانی دیگر به خراسان جنوبی بیاید تشخیص این‌که شخصی بیرجندی یا قاینی يا فردوسی است، بسیار دشوار است و به همین علت است که بسیاری از ما در شهرهای مجاورمان دوستان و آشنایان فراوانی داریم و این ارتباط بین قاین و بیرجند بسیار نزدیک‌تر است و بسیاری از قاینی‌ها با هم خویشاوندی نزدیکی دارند که قاین و بیرجند را بیش از بیش به هم نزدیک می‌کند.

سالیان دراز است که مردم این دو شهر با صفا و صمیمیت با هم زندگی می‌کنند و تعداد زیادی از همشهریان عزیز ما را بیرجندی‌هایی تشکیل می‌دهند که به دلیل شغلی به قاین آمده‌اند و در قاین ماندگار شده‌اند و امروزه بیش از دیگران به آبادانی قاینات می اندیشند و برعکس بسیاری از قاینی‌ها هستند که در بیرجند سکنی گزیده‌اند و بیرجند را وطن اختیار کرده‌اند. پس در چنین شرایطی کوبیدن بر طبل اختلاف و تفرقه ثمره‌ایی جز به هدر رفتن فرصت‌ها ندارد ولی اتحاد و همدلی در سطح استان می‌تواند ثمراتی برای مردم استان داشته باشد که حد آن را نهایتی نیست و فراموش نکنیم که هرگونه تفرقه فقط کسانی را منتفع می‌کند که مترصد هستند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

 

اندر حكايت يك ملاقات عمومي

سيدمحمدجعفر مهدوي الحسيني

چندي پيش شهروندان قايني، پيامكي دريافت كردند كه ساعت 10 صبح 21 ارديبهشت، جلسه‌ي ملاقات عمومي با اعضاي شورا و سرپرست شهرداري برگزار مي‌شود. من در اين جلسه نبودم اما برخي حاضرين در جلسه از نحوه‌ي برگزاري آن، گله‌مند بودند.

گويا برداشت اعضاي شورا و سرپرست شهرداري از جلسه‌ي عمومي متفاوت بوده و جلسه‌اي را كه مردم به جهت عمومي بودن، شركت كرده بودند؛ به ملاقات فردي تبديل كرده و نام‌نويسي و نوبت دهي كرده‌اند. اگر از هر هزار شهروند قايني يك نفر در جلسه حاضر شده باشد، حداقل 50 نفر در جلسه حضور داشته‌اند. اگر براي هر شهروند 10 دقيقه وقت گذاشته شود 500 دقيقه (بيش از 8 ساعت) زمان لازم است در حالي كه زمان جلسه 10 الي 13 (سه ساعت) تعيين شده بود. با اين حساب احتمالاً 18 نفر امكان طرح مشكلات خود را پيدا ‌كرده‌اند.

تصور كنيد اگر با دعوت عمومي، حضور هزار يا دو هزار نفري در محل شهرداري شكل گيرد، چه اتفاقي خواهد افتاد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1351
  • -
  • بازدید کل 2726398