خبر خوش نماينده‌ي قاينات و زيركوه در آستانه‌ي سال جديد


اختصاص اعتبار 5/9 میلیارد تومانی

برای شروع پروژه‌ي بیمارستان دوم قاین

 

 

 

«فرهاد فلاحتي» نماينده‌ي قاينات و زيركوه در كانال تلگرامي و سايت خود آورده است:

با اعتبار ۹ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومانی که برای بیمارستان دوم قاین اختصاص دادم؛ این پروژه علاوه بر دریافت اعتبار برای آغاز، صاحب ردیف بودجه هم شد.
یکی از پروژه‌های مهم شهرستان قاین که تاکنون بارها مورد بحث قرار گرفته و اجرای آن با مشکل مواجه بوده، بیمارستان ۹۶ تختخوابی دوم قاین است.
تنها اقدامی که در راستای ساخت این بیمارستان انجام شده بود، دریافت کمیسیون ۲۱۵ برای این بیمارستان در چهار سال قبل بود. درواقع در این خصوص، دولت تنها قبول کرده بود که به لحاظ کارشناسی، شهرستان قاین نیازمند بیمارستان دوم است اما متأسفانه این موضوع در ردیف بودجه نیامده بود؛ در حالی که برخی‌ها در فضای مجازی از اختصاص ردیف بودجه برای این طرح، خبر می‌دادند.
در جدول شماره‌ي ۲۰ مجلس هم هر سال، نام بیمارستان دوم قاین آورده می‌شد اما بدون هیچ اعتبار و ردیف بودجه‌ای. درواقع وقتی ردیف بودجه‌ای برای این بیمارستان وجود نداشت، هیچ اعتباری هم برای آن تخصیص پیدا نمی‌کرد.
به همین منظور، تاکنون رایزنی‌ها و مکاتبات متعددی درخصوص این بیمارستان، با دولت و وزارت بهداشت داشته‌ام و در حالی که نظر وزارت بهداشت در این خصوص مساعد بود اما نام این طرح در لایحه‌ي بودجه نمی‌آمد؛ چراکه طبق قانون، دولت حق شروع پروژه‌ي جدیدی را نداشت.
به نظر، طرح این بیمارستان به بن‌بست رسیده بود و بنده هم ناامید شده بودم که بتوان برای بیمارستان ۹۶ تختخوابی قاین از مجرای قانون، بودجه گرفت و در این خصوص، کاری کرد.
لذا مسیرهایی که از قبل، طی شده بود؛ هیچ کدام منجر به نتیجه نمی‌شد ولی امسال در بودجه، رایزنی‌های متعددی با مسئولین مختلف ازجمله کمیسیون برنامه و بودجه‌ي مجلس و همچنین سازمان برنامه و بودجه داشتم که خوشبختانه به نتیجه رسید.
توجه به این‌که امسال بودجه‌ای برای توزیع در اختیار نمایندگان قرار گرفت و بنده هم مانند سایر نمایندگان، حقی از بودجه برای توزیع داشتم (از محل ۶۵ میلیارد تومان بودجه‌ي تملک و دارایی افزوده‌شده به بودجه‌ي خراسان‌جنوبی) به کمیسیون برنامه و بودجه پیشنهاد دادم که از اعتبارات ملی تملک و دارایی که در اختیار دارم، بودجه‌ای را برای بیمارستان دوم قاین تعریف کنم تا علاوه بر تعیین ردیف بودجه، مشکل اعتباری هم نداشته باشد.
خوشبختانه این موضوع پذیرفته شد و با هماهنگی با کمیسیون‌های تلفیق و برنامه و بودجه‌ي مجلس و همچنین سازمان برنامه و بودجه، بخشی از اعتبارات در اختیار را برای پروژه‌ي بیمارستان دوم قاین اختصاص دادم.
لذا ۹ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان اعتبار برای این پروژه اختصاص دادم و این اقدام علاوه بر اختصاص اعتبار قابل توجه برای این پروژه، سبب شد تا این پروژه، صاحب ردیف بودجه‌ای هم بشود و از این پس تا زمانی که این پروژه به بهره‌برداری برسد؛ هر سال در ردیف بودجه‌ي دولت، اعتباری برای آن تعیین خواهد شد.
فلذا اعتبار اختصاص‌داده‌شده، اعتبار پایداری است که امیدواریم در تخصیص آن، مشکلی نباشد و با توجه به این‌که دولت، حق شروع پروژه‌ي جدیدی را ندارد؛ این اقدام، کار ارزنده‌ای بود که سبب تصویب طرح بیمارستان دوم قاین شد که دغدغه‌ي مردم قاینات برای بیمارستان دوم را رفع خواهد کرد.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1164
  • -
  • بازدید کل 2724892