اقدامی خیرخواهانه از جنس رفع درد و رنج


راهی که نیازمند توجه بیش‌تر است

 

 

مدتي قبل در فضای مجازی، مطلبی منتشر شد مبني بر اين‌که فرزندان مرحوم «سيد علي‌نقي نقوی» به مناسبت هجدهمین سالگرد درگذشت والدین‌شان، مبلغی را جهت خرید تجهیزات پزشکی، به یک مؤسسه‌ي خیریه در قاین اهدا کردند. این اقدام خداپسندانه و نوع‌دوستانه را ارج می‌نهیم و برای عزیزان‌شان ازجمله مرحوم نقوی که در طول عمرشان برای منطقه و کشورشان مایه‌ي خیر بوده‌اند؛ از درگاه خداوند، طلب رحمت می‌کنیم.
در این رابطه، دو نکته به نظر جالب آمد که شایسته است مورد توجه خوانندگان عزیز قرار گیرد:
1. از بین شیوه‌های مختلفی که معمولاً برای رفتگان خیرات می‌شود (از اجیرکردن شخصی برای اداي نماز و روزه‌ي قضا یا ختم قرآن به جای رفتگان گرفته تا کمک به ساخت و توسعه‌ي بقاع امام‌زادگان یا احداث هیئت‌های مذهبی و...) بازماندگان این مرحوم، خرید تجهیزات پزشکی را برگزیدند تا شادی روح عزیزان‌شان را از طریق کمک به انسانی تأمین کنند که از شدت درد به خود می‌پیچد و پزشک یا پرستاری که بر بالین او حاضر شده است، امکانات و تجهیزات لازم را در اختیار ندارد که به درمان او بپردازد. لذا شایسته است به هر میزانی که تصمیم داریم کار خیر انجام دهیم، دقیق برنامه‌ریزی و تحقیق کنیم تا مؤثرترین را برگزینیم. فرق است بین این‌که تلاش کنیم با انجام کاری خیر، نردبانی یک‌نفره بسازیم برای رسیدن به بهشت؛ تا گشودن مسیری که رضای خدا را در کمک به بندگان خدا بدانیم.
2. آقایان نقوی در حالی کمک‌های نقدی خود را به منطقه‌ي آبا و اجدادی‌شان اختصاص دادند که خود سال‌هاست در این منطقه، حضور ندارند. برخلاف من و شما که در این‌جا زندگی می‌کنیم و اوج محرومیت و کمبود در حوزه‌های مختلف را هر صبح و شام با تمام وجود لمس می‌کنیم؛ این عزیزان با این‌که خود در این‌جا زندگی نمی‌کنند، لابد عشق به زادگاه‌شان و ادای احترام به اجدادشان، آن‌ها را بر این داشته است که کمک‌های خود را به منطقه‌ي خودشان اختصاص دهند. امید که این گرایش، رویه‌ای شود برای دیگر شهروندان قاینی که توان کمک به منطقه‌ي خودشان در حوزه‌های مختلف مالی، درمانی، آموزشی، صنعتی و... را دارند.

يكي از شهروندان

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1139
  • -
  • بازدید کل 2724867