معاون سیاسی استاندار خراسان‌جنوبی:


نگاه جناحی و حزبی در انتخاب‌ها وجود نداشته باشد

 

دكتر «علی اسماعیلی» در مجمع بسیج عالی کارمندان خراسان‌جنوبی گفت: امام(ره) همواره به بسیجیان توجه داشتند و از بسیج به‌ عنوان شجره‌ي طیبه یاد می‌کنند. در جنگ 8 سال دفاع مقدس، تمام دنیای غرب و استکبار در یک طرف و جمهوری اسلامی ایران در طرف دیگر قرار داشت و ایران اسلامی تحت رهبری امام راحل(ره) تصمیم داشت روی پای خود بایستد و مستقل باشد اما بیگانگان، انسانی دیکتاتور به نام «صدام» را علیه کشور تحریک کردند و جنایت انجام دادند. در آن شرایط سخت، تمام مردم دست‌به‌دست هم دادند و نگذاشتند یک وجب از خاک کشور در تصرف دشمن قرار بگیرد و با تمام توان، دفاع کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی با بیان این‌که شهدا و جوانان این سرزمین، بدون هیچ چشم‌داشتی و با خلوص نیت مجاهدت کردند؛ افزود: هر چه‌قدر که بیش‌تر از انقلاب می‌گذرد، دشمنی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران آشکارتر می‌شود.
وی ادامه داد: در نظامی زندگی می‌کنیم که عنوان آن، جمهوری اسلامی است و جمهوریت یعنی مردم در تعیین سرنوشت خود نقش دارند و اسلامی نیز به مفهوم حاکمیت قوانین و مقررات اسلامی است.
وي خاطرنشان کرد: در رأس نظام، ولی‌فقیه عالم و عادل قرار دارد و رهبر معظم انقلاب در عرصه‌های مختلف، بهترین سکان‌دار و کشتی‌بان هستند و این کشتی را از مسیرهای پر پیچ و خم و خطرناک، عبور داده‌اند.
اسماعیلی با بیان این‌که مسیر و حرکت باید به سمتی باشد که در این مسیر، نفع عمومی و حاکمیت ارزش‌های اسلامی وجود داشته باشد؛ اظهار کرد: اگر به دنبال یک جامعه‌ي اسلامی و رسیدن به جامعه‌ای مطلوب هستیم، نباید اجازه دهیم که فرهنگ ایثار و گذشت فراموش شود. اگر می‌خواهیم مسیر گم نشود؛ باید فرهنگ ایثار و گذشت، تحمل یک‌دیگر و احترام‌گذاشتن به افکار و اعتقادات یک‌دیگر را داشته باشیم. اوج خلقت و هنرنمایی خداوند متعال این است که انسان‌ها را متفاوت آفریده و هر کدام دارای سلیقه‌ای هستند اما باید جمع این سلیقه‌ها منجر به خیر و نفع عمومی ‌شود.
وي با بیان این‌که باید از ظرفیت‌های قانونی در جامعه استفاده شود، گفت: اگر احساس می‌کنیم كه در جامعه بی‌عدالتی وجود دارد، باید تلاش کرد این بی‌عدالتی را کم کنیم و مسئولان ادارات به سمت شایسته‌سالاری حرکت کنند.
اسماعیلی عنوان کرد: نباید در انتخاب افراد نگاه کنیم که فلان فرد، چه نوع نگاه جناحی و حزبی دارد بلکه باید ببینیم که وی چگونه عمل می‌کند.
وی با بیان این‌که باید برای توزیع اعتبارات و خدمات در استان به صورت عادلانه نگاه شود، بیان کرد: فرمانداران در میان مردم حضور داشته باشند و تا جایی که می‌توانند، کارها را انجام دهند و جایی هم که امکان انجام کاری وجود ندارد، به مردم بگویند. اگر با مردم فهیم به صورت صادقانه رفتار شود و حقایق را بگوییم؛ به طور قطع، آن‌ها هم می‌پذیرند.
وي گفت: به جوانان و بانوان اعتماد شود. یکی از سیاست‌های دولت این است که از ظرفیت جوانان و بانوان در عرصه‌های مختلف مدیریتی استفاده شود.
اسماعیلی تصریح کرد: بحث آسیب‌ها بسیار مهم است و پیشگیری بر درمان مقدم می‌باشد. بحث شفافیت در تمام دنیا به عنوان یک بحث علمی پذیرفته شده است و شفاف عمل‌کردن به نفع همه خواهد بود.
وی افزود: باید روحیه‌ي بسیجی که از آن در همه‌جا بهره گرفتیم، تقویت شده و تلاش کنیم تا روحیه‌ي امید در جامعه از بین نرود و شرایطی به وجود بیاوریم که جوانان در مدیریت نقش داشته باشند.
وي گفت: اختلاف سلیقه و دیدگاه وجود دارد و نباید این اختلافات، سبب تفرقه در جامعه شود.
اسماعیلی تصریح کرد: منشور گفت‌وگوی سیاسی در استان را باید اجرایی کنیم و تاکنون این منشور به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است. باید نشست‌هایی برگزار شود و بیش‌تر حرف‌های هم‌دیگر را بشنوید.
دكتر اسماعيلي گفت: از فرمانداران درخواست می‌شود در هر شهرستانی، یک کانون توسعه‌ای تشکیل دهند و موضوعات و مشکلات مختلف را در کانون‌ها حل کنند.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1142
  • -
  • بازدید کل 2724870