پایگاه اورژانس جاده‌اي کرغند افتتاح گرديد

با حضور «کهن‌ترابی» فرماندار قاينات، «بيكي» معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرمانداري و «گلچين» بخشدار نيمبلوك، پايگاه اورژانس ۱۱۵ جاده‌اي كرغند با اعتباري بالغ بر ۴۰۰ ميليون تومان و بهره‌مندي بيش از ۱۱ هزار نفر افتتاح شد.

 

 

نتیجه‌ي مسابقه‌ي طراحی معماری سردر دانشگاه بزرگمهر قاينات اعلام شد

جلسه‌ی ارزیابی نهایی مسابقه‌ي طراحی سردر دانشگاه بزرگمهر قاينات با بررسی 6 طرح راه‌یافته به مرحله‌ي نهایی برگزار شد که کمیته‌ي‌ داوران ضمن تأکید بر معیارهای سنجش آثار ازجمله شاخص‌های معماري، اجرايي، اقتصادي و زيبايي‌شناسي و توجه به اقلیم منطقه و جامعیت دانشگاه، نتایج مسابقه را اعلام نمودند.
دکتر «انصاری» مدیر طرح و برنامه‌ي دانشگاه بزرگمهر گفت: فراخوان طراحي سردر دانشگاه در 22 مهر 96 در نشريه‌ي طلوع خراسان، سايت و كانال تلگرامي دانشگاه و نسیم قاین و... انتشار يافت و مهلت ارسال آثار تا 14 آبان 96 اعلام شد كه در زمان مشخص‌شده، 11 طرح به دفتر طرح و برنامه‌ي دانشگاه بزرگمهر ارائه گرديد.
وی افزود: پيرو فراخوان مذكور، جلسه‌ي مرحله‌ي اول داوري در 2 دي 96 در اتاق جلسات دانشگاه بزرگمهر با حضور دكتر «شفيعي ميم» رياست دانشگاه بزرگمهر، دكتر «انصاري» مديريت طرح و برنامه‌ي دانشگاه بزرگمهر، دكتر «فروزانفر» عضو هيئت علمي گروه معماري دانشگاه آزاد بيرجند و عضو هيئت رئيسه‌ي سازمان نظام مهندسي خراسان‌جنوبي، مهندس «احمدي» مديرعامل شركت مهندسين مشاور پرديس محاسب و خانم دكتر «نوروزي» مدرس دانشگاه بزرگمهر و دانشگاه پيام‌نور قاين برگزار گرديد كه در جلسه‌ي اول، 6 طرح برتر صرفاً از لحاظ مسائل معماري، زيبايي‌شناسي و عملكردي و بر اساس نظر داوران معماري (دكتر فروزانفر و خانم دكتر نوروزي) انتخاب گرديد.
دکتر انصاری در ادامه گفت: معيارهاي انتخاب طرح برتر، رعايت تناسبات معماري، ديدن سردر به‌عنوان حجمي سه‌بعدي نه پوسته‌اي، تركيب‌بندي مناسب احجام و صفحات، نوآوري و بدعت و پرهيز از كپي‌برداري، تعريف درست ورودي و حركت‌ها و عدم تداخل‌شان، انتخاب درست مصالح و رنگ‌ها، محل قرارگيري آرم، توجه به سايت مجموعه و نحوه‌ي قرارگيري سردر داخل سايت و كنترل مناسب عابر پياده و سواره توسط نگهباني بوده است كه در جلسه‌ي نهايي با نظر كليه‌ي داوران حاضر در جلسه، از بين 6 طرح منتخب معماري و بنا بر معيارهاي معماري، اجرايي و اقتصادي كه در فراخوان اعلام شد؛ طرح شماره‌ي 11 با طراحي خانم «منيره صبياني» به عنوان طرح اول و طرح شماره‌ي 1 با طراحي «احسان آقابيگي» و «وحيد وفائيان» به عنوان طرح دوم انتخاب گرديد.
لازم به ذكر است نقاط ضعف طرح اول توسط داوران براي اصلاح به صاحب اثر اعلام شد و مقرر گرديد طراح اثر منتخب، در پروسه‌ي تهيه‌ي مدارك و نقشه‌هاي اجرايي، تغييراتي را در طرح لحاظ نمايد.
طراحان شركت‌كننده در اين مسابقه در صورت تمايل به آگاهي از نظرات داوران بر روي طرح‌هاي ارائه‌شده مي‌توانند به دفتر طرح و برنامه‌ي دانشگاه بزرگمهر مراجعه نمايند.

 

 

آیین سپاس از مسئولین انجمن‌های فرهنگی و هنری و

مدیر مسئولان نشریات محلی و اصحاب رسانه‌ي شهرستان قاينات برگزار شد

١٧ اسفند ماه ٩٦، آیین سپاس و قدردانی از مسئولین انجمن‌های فرهنگی و هنری و مدیر مسئولان نشریات محلی و اصحاب رسانه‌ي شهرستان قاینات به مناسبت فرا رسیدن نوروز ٩٧ با حضور رئیس اداره‌ي فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات در محل اداره‌ي فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.
«میرزنگویی» رئیس اداره‌ي فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات، هدف از برپایی این مراسم را قدردانی و پاسداشت از زحمات و تلاش‌های رؤسای انجمن‌های فرهنگی و هنری و مدیر مسئولان نشریات محلی و اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن سال نو اعلام کرد.
در این جلسات که به‌صورت جداگانه و در محل اتاق رئیس اداره‌ي فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات برگزار شد، میرزنگویی با اشاره به نقش مهم و کلیدی انجمن‌ها و رسانه‌ها در اعتلای فرهنگ و هنر شهرستان گفت: این جلسات به‌ رسم آیین و سنن ایران در ایام منتهی به سال نو، ترتیب داده شده است تا از زحمات بی‌دریغ هنرمندان و اهالی فرهنگ قدردانی گردد و فتح بابی برای برگزاری جلسات متعدد و صمیمانه برای برون‌رفت از مشکلات پیش روی فرهنگ و هنر شهرستان باشد.

 

 

خبر شبكه‌ي بهداشت و درمان قاينات

به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و سلاله‌ي پاکش امام خمینی(ره) به همت شبکه‌ي بهداشت و درمان قاینات، مراسم جشن میلاد ریحانه‌النبی(س) در سالن اجتماعات شبکه‌ي بهداشت برگزار شد. به گزارش نسیم قاين، در این مراسم، حجت‌الاسلام «ایزدخواه» از مربیان و مشاوران امور خانواده از مشهد، درخصوص فضیلت زن و جایگاه و مقام زن، سخنانی ایراد کرد. در پایان اين مراسم، از تعدادی از کارکنان قاین تجلیل شد.

 

 

برگزاری کلاس آموزشی پروانه‌ي کسب شهرستان زیرکوه

کلاس آموزشی پروانه‌ي کسب در ۸ و ۹ اسفند ماه سال ۹۶ در اداره‌ي تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه با حضور ۴۳ نفر از کسبه و اساتیدی از اتاق اصناف، بهداشت، اماکن عمومی، تبلیغات اسلامی، آتش‌نشانی و مشاور مالیاتی برگزار گردید.

 

 

خبرهاي شهر اسفدن

* در روز درختکاری به منظور ترمیم فضای سبز شهری، ۱٢٠٠ اصله نهال از گونه‌های کاج، زیتون‌ و اقاقیا ‌غرس شد. شهردار اسفدن گفت: تلاش برای نگه‌داری فضای سبز، ترویج فرهنگ حفاظت از درختان و فضای سبز شهری و فراگیر نمودن این موضوع، مؤثرتر از توسعه‌ي فضای سبز خواهد بود. «اسداللهی» افزود: حدود ۴۰۰۰ بوته انواع گل‌های فصلی شامل مینا چمنی، اطلسی، همیشه‌بهار و میمون به مناسبت ایام عید در پارک‌ها و ورودی‌های شهر کاشت می‌شود.

* بازارچه‌ي دائمی فروش صنایع دستی و محصولات کشاورزی اسفدن احداث می‌شود. شهردار اسفدن با ذکر این خبر گفت: این بازارچه که طرح آن، نماد قلعه‌ي قدیم اسفدن می‌باشد؛ شامل دو برجک و دیوار و در‌ِ ورودی قلعه با مساحت ۴۲ مترمربع در ورودی شهر در دست احداث می‌باشد. «اسداللهی» پیش‌بینی نمود كه این طرح در دوم فروردین ۹۷ به بهره‌برداری برسد.

 

 

چهارمین رویداد کارآفرینی و تمرین کسب و کار دانش‌آموزی در قاین برگزار شد

«مریم جان‌احمد‌ی» مد‌یر طرح اتاق کارآفرینی مد‌ارس و عضو هیئت مد‌یره‌ي بنیاد‌ توسعه‌ي فرهنگی سپهر د‌ر گفت‌وگو با خبرنگار نسیم قاين گفت: چهارمین روید‌اد‌ کارآفرینی و تمرین کسب و کار د‌انش‌آموزی به‌عنوان یکی از فعالیت‌های اصلی طرح اتاق کارآفرینی مد‌ارس د‌ر محل مرکز رشد‌ واحد‌های فناور قاین با همکاری مشترک بنیاد‌ توسعه‌ي فرهنگی سپهر و مرکز رشد‌ واحد‌های فناور قاین برگزار شد‌ه است. د‌ر این روید‌اد‌، د‌انش‌آموزان با اید‌ه‌پرد‌ازی، مد‌ل‌سازی اید‌ه‌های کسب و کار و برنامه‌ریزی برای اجرای اید‌ه، آشنا شد‌ند‌ و فرآیند‌ مد‌ل‌سازی کسب و کار را به صورت تیمی، تمرین کرد‌ند‌. د‌ر این روید‌اد‌ یک‌روزه، د‌انش‌آموزان د‌ر قالب تیم‌های کاری به اید‌ه‌پرد‌ازی و خلق اید‌ه‌ي کسب و کار پرد‌اختند‌ و با تکمیل بوم مد‌ل کسب و کار د‌انش‌آموزی، ايد‌ه‌های‌شان را تکمیل کرد‌ند‌. وي گفت: د‌ر سال جاری، طرح اتاق کارآفرینی مد‌ارس برای د‌انش‌آموزان د‌وره‌ي د‌وم متوسطه برگزار شد‌ه است و د‌انش‌آموزان با شرکت د‌ر کارگاه‌های آموزشی و بازد‌ید‌ از مراکز کسب و کار و د‌ید‌ار با کارآفرینان، مهارت‌های کسب و کار را فراگرفته‌اند‌.

«سهیل وثوقی» رئیس مرکز رشد‌ واحد‌های فناور قاین با بیان این‌که فضای کارآفرینی د‌ر بین جوانان و نوجوانان باید‌ شکل گیرد‌، گفت: اجرای این قبیل طرح‌ها و روید‌اد‌ها به توسعه‌ي کارآفرینی د‌ر شهرستان کمک می‌کند‌ و مرکز رشد‌ از طرح‌های نوآورانه و خلاقانه‌ي جوانان حمایت می‌کند‌. وي با بیان این‌که مرکز آماد‌ه‌ي همکاری با سمن‌های فعال این حوزه است، اظهار کرد‌: طرح اتاق کارآفرینی مد‌ارس، جو کارآفرینانه‌ي خوبی د‌ر بین د‌انش‌آموزان ایجاد‌ کرد‌ه است و باید‌ د‌ر شهرستان اد‌امه یابد‌.
لازم به ذکر است که روید‌اد‌ کارآفرینی و تمرین کسب و کار د‌انش‌آموزی به عنوان بخشی از طرح اتاق کارآفرینی مد‌ارس هم‌زمان با قاین د‌ر شهرهای زاهد‌ان، ری، شهریار و چابهار با مشاوره و هد‌ایت بنیاد‌ توسعه‌ي کارآفرینی زنان و جوانان کشور اجرا می‌شود‌.

 

 

کسب دو عنوان سوم مسابقات کشتی منطقه‌ي 9 کشور توسط دانشجویان دانشگاه بزرگمهر قاينات

مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه بزرگمهر قاينات اظهار داشت: دانشگاه بزرگمهر قاينات در اولین تجربه‌ي حضور خود در مسابقات ورزش قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه‌ي 9 کشور، انتخابی چهاردهمین المپیاد ورزش قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور که در تابستان 1397 برگزار می‌شود؛ به اعزام دو تیم والیبال دختران و پسران و سه تیم تنیس روی میز، فوتسال و کشتی آزاد و فرنگی پسران به این دوره از مسابقات اقدام نمود که در نتیجه‌ي حضور این تیم‌ها در این دوره از رقابت‌ها، افتخاراتی نیز کسب کرد.
وی، کسب عنوان سوم مسابقات کشتی فرنگی دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه‌ي 9 کشور در وزن 55 کیلوگرم توسط «علی نوروزی» دانشجوی رشته‌ي جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری دانشگاه بزرگمهر قاينات و کسب عنوان سوم مسابقات کشتی آزاد دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه‌ي 9 کشور در وزن 79 کیلوگرم توسط «محسن علیزاده میانکوه» دانشجوی رشته‌ي مهندسی عمران دانشگاه بزرگمهر قاينات را در دانشگاه صنعتی شاهرود با حضور کشتی‌گیران برجسته‌ای از 13 دانشگاه مطرح منطقه‌ي 9 کشور نظیر فردوسی مشهد، صنعتی شاهرود، سمنان، بیرجند و... از افتخارات کسب‌شده در این دوره از مسابقات ذکر کرد و گفت: تیم تنیس روی میز دانشگاه نیز توانست جایگاه پنجم در بین 12 تیم شرکت‌کننده از دانشگاه‌های منطقه در این دوره از مسابقات را کسب نماید.

 

 

خبرهاي شهرداري

* اجرای آسفالت میدان و خیابان طالقانی
* 15 اسفند، مراسم روز درختکاری با همت واحد روابط عمومی و واحد فضای سبز شهرداری قاین و با همراهی منابع طبیعی قاین با حضور پرشور مردم، دانش‌آموزان و مسئولین برگزار شد. در این مراسم، بیش از 1700 اصله نهال مثمر و غیرمثمر در مساحتی به وسعت 5/1 هکتار کاشت شد.
در اين مراسم، رئیس شورای شهر قاین گفت: بر اساس وظیفه‌ای که شهرداری برای فضای سبز دارد، امسال 7 پارک در بودجه‌ي شهرداری توسط شهردار قاین در نظر گرفته شده است که درمجموع تعداد پارک‌های شهر قاین به 39 پارک خواهد رسید كه یک سرانه‌ي عالی برای فضای سبز شهر قاین خواهد بود. وي از پیشنهاد شهردار برای پارک 10 هکتاری در یکی از نقاط شهری قاین خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، موافقت شده است واین پارک در دستور کار شورا و شهرداری قراردارد.
«قرائی» از خرید 12500 اصله نهال مثمر و غیرمثمر با اعتباری بالغ بر 55 میلیون تومان در سال جاری خبر داد و گفت: یکی از طرح‌های شهرداری، کاشت درخت مثمر در منازل همشهریان است که تعدادی از درخت‌های مثمر جهت کاشت در داخل منزل یا جلوی در‌ِ منازل، به متقاضیان تحویل می‌شود. وی افزود: 50 هزار بوته‌ي گل با اعتبار 60 میلیون تومان نیز در سال جاری برای فضای سبز شهر توسط شهرداری خریداری شده است.
* اجرای آسفالت بلوار بسیج

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز
  • -
  • بازدید کل 779457