رئیس شبکه‌ي بهداشت و درمان شهرستان قاینات:


نيازمند همكاري بيش‌تر ادارات شهرستان هستيم

 

 

نشست خبري رياست شبكه‌ي بهداشت و درمان شهرستان قاينات با حضور «قرائي» و «فلكي» از اعضاي شوراي شهر قاين، خبرنگاران و اصحاب رسانه در 17 بهمن‌ماه برگزار شد.
دکتر «حمیدی» با اشاره به پروژه‌های شبکه‌ي بهداشت و درمان قاینات در دهه‌ي فجر بيان كرد: در اين ایام، چند پروژه ازجمله پانسیون پزشكان آرین‌شهر و خضری با حضور فرماندار و ساير مسئولين افتتاح شد. يك‌سري پروژه‌هاي ديگر نيز داريم كه آماده‌ي افتتاح است ازجمله اورژانس كرغند كه با حضور مسئولين شهرستان، افتتاح خواهد شد.
وي افزود: ساختمان درمانگاه تخصصی و غربالگری بیمارستان قاین با حضور وزير بهداشت كه در آينده‌ي نزديك، سفري به شهرستان خواهد داشت؛ افتتاح مي‌شود. ساختمان راديولوژي و سی‌تی‌اسکن نیز در دهه‌ي فجر افتتاح مي‌گردد. ساختمان سالن کنفرانس بیمارستان قاین در صورتي كه به اتمام برسد؛ در برنامه‌ي سفر وزیر بهداشت به شهرستان، افتتاح خواهد شد.
حمیدی اظهار داشت: پروژه‌هايي در دست اقدام داريم مانند ساختمان همراه‌سرا، کتابخانه و نمازخانه‌ي بيمارستان كه برنامه‌ي ساختمان آن شروع شده و حدود 70 میلیون تومان از سوی خیّر، كمك شده است كه به دلیل سردی هوا، شروع آن با تأخير مواجه شد و در صورت رفع سرما، كار با سرعت بيش‌تري پيش خواهد رفت. ساختمان همراه‌سرا داراي 320 مترمربع زيربنا است كه 150 ميليون تومان از سوي خير و مابقي هزينه‌ها را شبكه‌ي بهداشت تأمين نموده است. ساختمان MRI با 250 مترمربع زيربنا در برنامه‌ي سفر وزير بهداشت، افتتاح خواهد شد كه تفاهم‌نامه‌اي با خير محترم به امضا رسانده‌ايم و 150 ميليون تومان را ايشان تأمين مي‌كند و مابقي كه حدود 100 تا 150 ميليون تومان است، توسط شبكه تأمين خواهد شد.
رياست شبكه‌ي بهداشت و درمان قاينات افزود: براي ساختمان بخش‌های عفونی و ایزوله‌ي تنفسی با 14 تخت، تيغه‌كاري آن انجام شده است و منتظر نقشه‌ي تأسيسات آن هستيم كه بعد از تهيه‌ي نقشه‌ي تأسيسات، سرعت پيشرفت آن سريع خواهد شد. خوشبختانه در اين زمينه، مشكل اعتباري نداريم و اميدواريم اين پروژه ظرف مدت كوتاهي به اتمام برسد.
وی خاطرنشان كرد: به دليل حضور جراحان مختلف، نياز به اتاق عمل بيش‌تري داريم و با فضاي فيزيكي موجود، امكان اضافه‌كردن فضاي جديد نداريم و در همين فضا 2 اتاق عمل به اتاق عمل‌هاي موجود اضافه مي‌كنيم كه اعتبار 500 ميليون تومان هزينه خواهد شد. همچنین موافقت PICU با 4 تخت و بخش روان با 8 تا 12 تخت، اخذ شده است و منتظر اعتبار برای این پروژه‌ها هستیم.
دكتر حميدي با اشاره به اين‌كه ساختمان دانشکده‌ي پرستاری در پارک جنگلی و بيمارستان دوم قاين در بودجه‌ي سال 97 اعتبار گرفت؛ گفت: شروع اين دو پروژه كه راكد مانده بود، خبر خوبي است. علاوه بر اعتباري كه وزارت‌خانه در نظر گرفته است؛ از بودجه‌ای که در اختیار نماینده بود، اعتبار خوبی گذاشته شده است كه اين مبالغ، اعتبار مناسبي براي شروع اين دو پروژه است. با وجود بيمارستان دوم اميدواريم از شلوغي بيمارستان كنوني كاسته شود و بخش‌هاي عفوني، روان و... كه در بيمارستان شهدا نداريم، در بيمارستان دوم ايجاد كنيم.
وي با اشاره به اين‌كه انجمن خیرین سلامت، تشكلي قانونمند است و شكل واقعي به خود گرفته است، افزود: به همراه اين خیرین به تهران رفتيم و با خيرين تهراني كه در زمينه‌ي سرطان كار مي‌كنند، جلسه داشتيم و قرار شد بيماران سرطاني را كه از طرف ما معرفي مي‌شوند، تحت پوشش خود قرار دهند. قرار شد شعبه‌اي در داخل بيمارستان به مؤسسه‌ي خيريه‌ي نور اختصاص داده شود و بيماران سرطاني ما به اين مؤسسه معرفي شوند تا هزينه‌هاي رفت‌وآمد، اسكان و درمان بيماران توسط اين مؤسسه‌ي خيريه پرداخت شود و بيماران سرطاني، مشكلي در اين زمينه نداشته باشند.
وي بيان كرد: خيرين خضري، آرين‌شهر و نيمبلوك نيز براي شهرستان كارهاي خوبي انجام خواهند داد؛ همان‌گونه كه تابه‌حال كمك‌هاي زيادي كرده‌اند.
رئیس شبکه‌ي بهداشت و درمان در مورد تعداد نيروهاي بيمارستان قاين توضيح داد: بيمارستان شهداي قاين 96 تختخوابي بود كه نيروي انساني و چارت سازماني آن بر همان اساس بود كه 105 پست داشتيم. زماني كه بيمارستان به 120 تختخواب ارتقا يافت، چارت سازماني آن نيامده بود كه اخيراً با تلاش‌هاي معاونت توسعه و نيروهاي مربوطه، چارت سازماني بيمارستان اعلام شد كه 357 پست براي بيمارستان گذاشته‌اند. اگر بيمارستان دوم ساخته شود، چارت سازماني ما افزايش خواهد يافت اما تعداد نيروي فعلي براي يك بيمارستان، مناسب است. اكنون حدود 330 نفر در داخل بيمارستان، مشغول به كار هستند كه حدود 170 نفر پرستار و بقيه نيروي پشتيباني هستند كه به صورت قراردادي و پيماني در داخل بيمارستان كار مي‌كنند.
وي اظهار اميدواري كرد كه تا عيد امسال، چارت مربوط به دانشكده نيز اعلام شود. اكنون دانشكده‌ي پرستاري 8 نفر هيئت علمي دارد كه با افزايش اين تعداد به 15 نفر، موافقت شده است.
حميدي بيان نمود: دانشگاه علوم پزشكي، پيگير ايجاد دو دانشكده‌ي علوم پزشكي در شهرستان‌هاي قاين و فردوس است كه اميدواريم به‌زودي اتفاق بيفتد.
وي با اشاره به كمبودها در بحث نيروي انساني گفت: اكنون کمبود متخصص اطفال و رادیولوژیست داریم که با پیگیری‌هایي كه صورت گرفته است، اميدواريم اين كمبود هر چه سريع‌تر رفع شود.
دكتر حميدي در خصوص راه‌اندازی ICU اورژانس و بخش دیالیز گفت: فضا و تجهيزات ICU اورژانس آماده است اما هنوز از آن بهره‌برداري نكرده‌ايم؛ چون كمبود نيرو داريم. اين دو بخش تا عید راه‌اندازی خواهند شد.
دكتر حميدي با بيان اين‌كه 19 رشته‌ي تخصصي داريم، افزود: 120 تخت مصوب داريم كه ضريب اشتغال تخت 69 است. اكنون 32 پزشك متخصص، 4 پزشك عمومي، 175 پرستار و 160 نيروي پشتيباني داريم. بخش‌هاي مختلف بيمارستان عبارتند از: ICU ،NICU ،CCU ،PCCU، اتاق عمل، راديولوژي و سي‌تي‌اسكن، درمانگاه تخصصي و غربالگري. همچنين ICU اورژانس، fast tract اورژانس، آزمايشگاه اورژانس، اتاق عمل اورژانس، راديولوژي اورژانس و بستري اورژانس، بخش‌هاي اورژانس بيمارستان را تشكيل مي‌دهند. 4 تخت PICU، 8 تخت عفوني، فيزيوتراپي، 6 تخت ايزوله‌ي تنفسي و 8 تخت روان جزو بخش‌هاي در دست اقدام است.
دكتر حميدي به مراكز آموزشي نيز اشاره كرد و گفت: 3 مركز آموزشي داريم؛ 1- دانشكده‌ي پرستاري و مامايي با 450 دانشجو و داراي 7 رشته (پرستاري، مامايي، اتاق عمل، هوشبري، بهداشت عمومي، تكنيسين سلامت دهان و فوريت‌هاي پزشكي) 2- مركز آموزش بهورزي: داراي 30 دانش‌آموز 3- هنرستان بهياري شهيد كاوه: داراي 40 دانش‌آموز
وي به لزوم همكاري ادارات اشاره كرد و افزود: در مراحل انجام پروژه‌ها با مشكلات برق و آب مواجه بوديم كه با همكاري نماينده، فرماندار و ساير مسئولين مربوطه، خوشبختانه مشكلات حل شد. بقيه‌ي مسئولين اگر معتقدند بحث بهداشت و درمان در اولويت است، بايد همكاري بيش‌تري داشته باشند؛ چون بحث ادارات براي انجام كارها آن‌قدر زمان‌بر است كه ما را دچار يأس مي‌كند كه اميدواريم ساير ادارات نيز دست ما را بگيرند تا ما بيش‌تر بتوانيم فعاليت كنيم. در شهرهاي ديگر، همه‌ي ارگان‌ها و مسئولين پاي كار هستند و با هم همكاري مي‌كنند. ما هم براي پيشرفت كارهاي‌مان، انتظار اين‌گونه همكاري را داريم. زمان براي ما خيلي مهم است و اكنون نيازمند همكاري ادارات هستيم.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز
  • -
  • بازدید کل 779457