گفت‌وگو با «طاهره حقگو»

مقام اول مسابقات قهرمانی سبك‌هاي آزاد كاراته‌ي بانوان شرق کشور

 

 

«طاهره حقگو» بانوي کاراته‌کار قاینی، در مسابقات قهرمانی سبك‌هاي آزاد كاراته‌ي بانوان شرق کشور، موفق به کسب مدال طلا شد. بر آن شدیم تا گفت‌وگویی با این ورزشکار داشته باشیم.

 

وي در معرفي خود و سابقه‌ي حضورش در مسابقات ورزشي گفت: طاهره حقگو متولد سال 1379 در قاين هستم. از 4 سالگي، كاراته كار مي‌كنم و از حدود 4 سال پيش، اين رشته‌ي ورزشي را به صورت جدي دنبال مي‌كنم. اكنون داراي كمربند مشكي دان 2 هستم. در ابتدا زيرنظر شيهان «صمصام» با كاراته آشنا شدم و فعاليت خودم را شروع كردم. زماني كه خانم «زهرا سادات بنائي» باشگاه داير كرد، نزد ايشان کاراته را ادامه دادم. مي‌توان گفت پيشرفتم در اين رشته با پيگيري‌هاي خانم بنائي و از زماني شروع شد كه در سال 93 كمربند قهوه‌اي گرفتم و بعد از آن در مسابقات مختلف استاني و كشوري شركت نمودم و توانستم مقام‌هايي را كسب كنم ازجمله:
مقام دوم کومیته در در مسابقات قهرماني شرق کشور به ميزباني مشهد در تیر ماه سال ۸۹
مقام دوم كوميته و مقام سوم كاتا در مسابقات كشوري سبك سي‌شين به ميزباني تهران در سال 93
مقام دوم کاتا و مقام اول کومیته در مسابقات قهرماني شرق کشور به ميزباني مشهد در تیر ماه سال ۹۴
مقام دوم کاتا و‌ مقام دوم کمیته در مسابقات قهرماني شرق کشور به ميزباني مشهد در مرداد سال ۹۴
مقام سوم كوميته در مسابقات كشوري به ميزباني مشهد در شهريور سال 94
مقام سوم در مسابقات كشوري به ميزباني تهران در سال 95
مقام اول تيمي در ليگ كاراته‌ي خراسان‌جنوبي در سال 96 كه چند ماه طول كشيد و در دوره‌هاي مختلف در شهرستان‌هاي بيرجند، طبس و قاين برگزار شد.
مقام اول كوميته در مسابقات بين‌المللي به ميزباني يزد در آبان سال 96 كه كشورهايي همچون عراق، تركيه، پاكستان و افغانستان حضور داشتند.
مقام اول مسابقات سبك‌هاي آزاد شرق كشور به ميزباني طبس در بهمن سال 96

 

وي درباره‌ي حضور خود در مسابقات اخير گفت: مسابقات سبك‌هاي آزاد شرق كشور در 20 بهمن‌ماه به ميزباني شهرستان طبس با حضور 300 ورزشكار از استان‌هاي خراسان‌رضوي، خراسان‌جنوبي، يزد و كرمان برگزار شد. تيم باشگاه شايولين با ٤٥ ورزشكار در اين مسابقات حضور يافت. در اين مسابقات، من در وزن 65+ كيلوگرم حضور داشتم كه توانستم مدال طلا را كسب كنم.

 

حقگو در خصوص تأثير اين رشته‌ي ورزشي در زندگي شخصي خود گفت: به دلیل این‌که یکی از دوستانم کونگ‌فو کار می‌کرد، به کاراته علاقه پیدا کردم. باشگاه شيهان صمصام در نزديكي خانه‌ي ما بود و به همراه مادرم در سن 4 سالگي به اين باشگاه مي‌رفتم. البته تا قبل از سن 15 سالگي كه كاراته را به صورت جدي دنبال نمي‌كردم، در رشته‌ي واليبال نيز فعاليت مي‌كردم و علاقه‌ي زيادي به آن داشتم اما به خاطر حرفه‌اي كار كردن در كاراته، مجبور شدم واليبال را كنار بگذارم اما خوشحالم كه اين رشته را ادامه مي‌دهم؛ چون از نظر جسمي و روحي، خيلي در من تأثير مثبت داشته است و مهارت‌هاي دفاعي را نيز آموخته‌ام و به ديگران نيز توصيه مي‌كنم كه اين رشته را دنبال كنند. چون امسال كنكور دارم، خانواده‌ام توصيه مي‌كنند كه كم‌تر به ورزش بپردازم و بيش‌تر انرژي‌ام را روي دروس مدرسه بگذارم. قبلاً 3 روز در هفته (عصر روزهاي چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه) هر جلسه 5/1 ساعت در باشگاه خانم بنائي، كاراته كار مي‌كردم اما اكنون به دليل كنكور، گاهي اوقات هر 2 هفته يك بار، كاراته كار مي‌كنم اما همين زمان كم، تأثير زيادي در روحيه‌ام دارد. كاراته انگيزه‌ي من براي درس‌خواندن است؛ چون مي‌خواهم تحصيلاتم را در رشته‌ي تربيت‌بدني ادامه دهم.

 

وي درمورد حمايت مسئولين از ورزشكاران اين رشته گفت: هيئت كاراته‌ي استان تا حد ممكن به ما كمك مي‌كند كه از آقاي «احمدي‌پيما» رئيس هيئت كاراته‌ي استان خراسان‌جنوبي تشكر مي‌كنم. از اداره‌کل ورزش و جوانان و آقاي دکتر «افضل‌پور» و بسیج ورزشکاران خراسان‌جنوبی ممنونم. لازم مي‌دانم از خانم بنائي، مربي پرتلاشم تشكر كنم كه ايشان در بدن‌سازي و يادگيري بهترين تكنيك‌ها به من كمك كرده است و همواره پشتيبان من بوده و اگر تشويق‌ها و پيگيري‌هاي ايشان نبود، هيچ‌گاه كاراته را به صورت جدي دنبال نمي‌كردم و تمام پیشرفت و موفقیتم را در این رشته به ایشان مدیونم. از پدر و مادر عزيزم كه همواره مشوق من بوده‌اند، سپاسگزارم. از بهترین رفیق و هم‌باشگاهی‌ام خانم «مهسا عبدی» تشكر مي‌كنم که همیشه مثل خواهر در کنارم بوده است.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز
  • -
  • بازدید کل 779457