حرف دل مردم


5000141174

 

ستون حرف دل مردم طلوع خراسان، آماده‌ي دريافت نظرات و بيان مشكلات همشهريان گرامي مي‌باشد.

 

* در بسیاری از شهرها که الزاماً کلان‌شهر هم نیستند و بعضاً از قاین هم کوچک‌تر هستند؛ وقتی برای انجام کاری به اداره یا مراکز دولتی میری، انگار وارد یک پارک شدی که وسط این پارک، یه اداره هم هست؛ بس که فضای سبز و محوطه‌ي ادارات‌شون بزرگه. اما در قاین، تعداد اداراتی که محوطه‌ي درست و حسابی دارند، به تعداد انگشتان یه دست هم نمی‌رسه. متأسفانه حیاط مدارس، مهدها و... هم تعریفی نداره.

* شهرداری! تعدادی از درختان بوستان رهگذر به دلیل آسفالت در محوطه‌ي بازی کودکان، به آب نیاز دارند.

* پارک زعفران، یکی از باقدمت‌ترین و بهترین پارک‌هاي سطح شهرستان با موقعیت بسیار عالی و فضای سبز غنی؛ روشنایی و تعویض جداول فرسوده‌ي آن فراموش نشود.

* تشکر فراوان از تلاش‌های صادقانه‌ي دکتر حمیدی در جهت ارتقاي سطح بهداشت و درمان. کاش مسئولین، کمی از شما یاد بگیرند همت و خدمت و وجدان بیدار را.

* طلوع خراسان را در اداره‌ي محل کارم [در بيرجند] تقریباً مرتب مطالعه می‌کنم. علی‌رغم تعصب شما بر قاین و بایکوت خراسان‌جنوبی و بیرجند که در مواردی به شما حق می‌دهم، مطالب خوب و خواندنی دارید که سعی می‌کنم از دست ندهم. بحث‌هایی مانند آسیب‌شناسی رفتار مسئولین قاینی و درشت‌نمایی مشکلات روستاهای قاینات بدون تعصب می‌تواند مشکلات زیادی را از پیش روی مردم خوب قاینات بردارد.
توضيح: ضمن سپاس از توجه و همراهي شما خواننده‌ي گرامي؛ طلوع خراسان (طلوع قاينات سابق) نشريه‌ي محلي شهرستان قاينات مي‌باشد كه با هدف اطلاع مسئولين استاني از مشكلات و مسائل قاينات، در تمام ادارات مركز استان توزيع مي‌شود.

* مطلب «واقع‌بين باشيم» آقای شوشتری منطقی بود. من یک شهروند مذهبی و تابع مراجع هستم. تاکنون از هیچ مرجعی (چه از هفت مرجع اصلی و چه از بقیه‌ی مراجع) غیر از آقای مکارم، در مذمت تلگرام چیزی نشنیده‌ام. پس وقتی کارشناسان دین، مذمت نکرده‌اند؛ چرا ما باید مذمت کنیم؟ تازه آقای مکارم هم انتقاداتی داشته و گمان نکنم حرام اعلام کرده باشند.

* شهردار! بیست سال است كه در دو طرف بلوار ابوطالب، ساخت‌وساز صورت نگرفته است و توسط شهردار سابق، بازگشایی آن ادامه پیدا کرد. آیا حاشیه‌ي بلوار، تغییر کاربری می‌یابد؟ یا مثل گذشته در زمین‌های حاشیه‌ي بلوار، گندم و جو و چغندر بکاریم؟

* مسئولين! علت توقف قطعه‌ي اول جاده‌ي قاین به بیرجند تا سه‌راهی جاده‌ي خشک در عین حالی که جاده بعد از آن یک‌طرفه شده است، چيست؟

* انتقال پايانه‌ي مرزى افغانستان از يزدان به پايانه‌ي درح بيرجند فقط انبوهى از كاميون‌هاى بارى سوخت را به ترافيك جاده‌ى مرگ (قاين - بيرجند) افزوده است كه تصادف‌هاى دلخراشى را هر لحظه منجر مي‌شود. مسئولين چرا جان مردم را فداى اختلاف‌هاى قبلى قاين و بيرجند بر سر مركز استان‌شدن مي‌كنند؟

* واژگونى اتوبوس ملاير حامل استادان دانشگاه بر اثر خواب‌آلودگى راننده! واقعاً باعث تأسف است كه راننده‌هاى اتوبوس عراق با آن ناامنى، موقع حركت حتى تخمه نمي‌شكنند؛ آن‌وقت در ايران با اين امنيت، برخي راننده‌هاى اتوبوس انگار چغندر حمل مي‌كنند نه استاد دانشگاه! و همه‌ي كارهاشون پشت فرمان يادشون مياد حتى خواب.

* مطلب «سلام شهردار» بسیار سیاه‌نمایی و یأس و آشفتگی شهرمون بود. بهتر نیست یه نگاهی به شرح وظایف‌ها کنید؟

* با توجه به مطلب «با حقوق خود آشنا شویم»؛ شهردار! تمام توصیه‌های نماینده و فرماندار را از حساب خودشان گوش کنید ولی این توصیه‌ها رو از زبان و حساب مردم، گوش بدهید. شهردار! خواهشاً کار کنيد. این باتلاقی که گفتند، بد سیاه‌چاله‌ای در شهر ماست. مواظب خودتان باشيد و کار، کار و کار.

* فرماندار و ریاست شبکه‌ي بهداشت و درمان! موضوع پايگاه انتقال خون شهرستان قاین را که گویا صرفاً دوشنبه‌ها، پزشک و دستیار و مستخدم و آبدارچی از مرکز استان عزیمت به قاین می‌نمایند و در پایان ساعت اداری برمی‌گردند، سامان‌دهی نمایید. زمانی که مستحدثاتی در آن‌جا پیش‌بینی شده که با اندک تجهیزاتی حتی امکان مستقرشدن پزشک و همراهان در آن‌جا هست؛ چرا از مسئولین استان تقاضا نشود که تمام‌وقت حضور داشته باشند یا برنامه‌اي صورت پذیرد تا از امکانات این مکان، بهینه‌تر استفاده شود؟

* قطار بی‌مهری قرار است کی شهرستان قاین را ترك کند؟ با وجود استعدادهای فراوانی که در رشته‌ي فوتبال در شهرستان قاین وجود دارد، متأسفانه اعتبارات میلیاردی در ورزشگاه ... مرکز استان هزینه می‌شود. جالب این است که موضوع مزبور، سوژه‌ي سیمای خراسان‌جنوبی هم می‌شود. مانند فلان کشورها که مسائل و مشکلات معیشت مردم و داخلی‌شان را حل کرده‌اند و به موضوعات فراملی پرداخته‌اند، استادیوم را پیشکش به افغانی‌های مقیم استان نموده‌اند. تبعیض هم حد و اندازه‌ای دارد. [...] قاین مظلوم را از منطقه‌ی محروم درآوردند و یك ريال اعتبار نمی‌دهند. کی این تبعيض می‌خواهد خاتمه پیدا کند؟ مسئولین! کاری کنید.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1158
  • -
  • بازدید کل 2724886