اجرای طرح تاک در نیم‌سال دوم سال تحصیلی در دانشگاه بزرگمهر قاينات

در راستای فراهم‌نمودن امکانات رفاهی ویژه در حوزه‌ي تغذیه‌ي دانشجویی و ایجاد تنوع غذایی مناسب و افزایش رضایت‌مندی دانشجویان؛ معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه بزرگمهر، مبادرت به اجرای طرح تاک (تنوع، انتخاب، کیفیت) نموده است.
«کهن‌ترابی» سرپرست حوزه‌ي معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه بزرگمهر قاينات گفت: این طرح با پیشنهاد اداره‌ي تغذیه و نظارت مدیریت دانشجویی در نیم‌سال دوم سال تحصیلی 97 - 96 به صورت آزمایشی اجرا می‌گردد که در صورت موفقیت و رضایت حداکثری دانشجویان، در سال تحصیلی 98 - 97 به صورت دائمی اجرا خواهد شد. در این طرح، سعی شده است ضمن رعایت ارزش غذایی وعده‌ها با درنظرگرفتن نظرات کارشناسان خبره‌ي بخش تغذیه در سطح شهرستان، در هر وعده‌ي غذایی، دو نوع غذا ارائه شود که هم از نظر تنوع و هم از نظر مبلغ پرداختی توسط دانشجو، متناسب باشد تا دانشجویان بتوانند از غذا و امکانات سلف‌سرویس استفاده نمایند. لذا بر اساس این طرح، به سلیقه و حق انتخاب دانشجویان، احترام گذاشته شده است.

 

 

برگزاری اجلاس اتاق اصناف با حضور فرماندار و معاونت برنامه‌ریزی فرمانداري

۱۷ دی‌ماه، سی و هشتمین اجلاس اتاق اصناف با حضور رؤسای اتحادیه‌های اين اتاق، فرماندار شهرستان، معاونت برنامه‌ریزی فرمانداري و ریاست اداره‌ي صنعت، معدن و تجارت شهرستان برگزار گردید. در این نشست، هر یک از رؤساي ادارات و اتحاديه‌هاي صنفي به بيان برخي از مسائل و مشکلات حوزه‌ي صنفي خودشان ازقبيل تغيير پنج‌شنبه‌بازار به يك روز ديگر هفته، سامان‌دهي ميدان تره‌بار، مشكلاتي كه اصناف با امور مالياتي داشتند، سامان‌دهي ورودي قاين از سمت بيرجند و ديگر موارد پرداخته و خواستار بررسي و رفع موانع گرديدند كه در اين نشست، فرماندار قول بررسي و پيگيري موارد مطرح‌شده را داد.
فرماندار اظهار داشت: در شرايط کنوني، وظيفه‌ي همه‌ي ما مسئولين و شما اصناف اين است كه نگذاريم سرمايه‌داران شهرستان از قاينات بروند و در خارج از شهرستان و استان سرمايه‌گذاري نمايند بلكه همه بايد تلاش نماييم سرمايه‌داران شهرستان و ديگر سرمايه‌گذاران خارج از استان و شهرستان را شناسايي و جذب نموده و بستر و زمينه‌ي حضور و فعاليت آنان را در هر حوزه‌اي كه مايل باشند، فراهم كنيم.
«کهن‌ترابی» خطاب به رؤسای اتحاديه‌هاي صنفي شهرستان تأکيد کرد: اصناف، سرمايه‌هاي زيادي دارند كه سرگردان است. شما مي‌توانيد يك شركت سرمايه‌گذاري تأسيس كنيد و سرمايه‌هاي صنوف را جمع‌آوري نموده و با فراهم‌نمودن برخي از زيرساخت‌هاي توسعه ازقبيل هتل و انجام ديگر فعاليت‌ها، به رونق توليد، ايجاد اشتغال، بهبود معيشت و اقتصاد خانواده‌ها كمك نماييد.

 

 

برگزاری کلاس آموزشی پروانه‌ي کسب در نیمه‌ي دوم دی‌ماه

کلاس آموزشی پروانه‌ي کسب در ۲۱ و ۲۲ دی‌ماه در اتاق اصناف قاینات با حضور ۲۲ نفر از کسبه و اساتیدی از ادارات صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، اماکن عمومی، تبلیغات اسلامی، آتش‌نشانی، بسیج و مشاور مالیاتی برگزار شد.

 

 

 

افزایش 13 درصدی کشته‌های تصادفات در استان خراسان‌جنوبی

رئیس پلیس‌راه استان خراسان‌جنوبي گفت: در 10 ماه گذشته، 1750 فقره تصادف در محورهای استان رخ داد که 285 فقره بیش‌تر از تصادفات مدت مشابه سال 95 است. سرهنگ «رضایی» افزود: تعداد کشته‌ها در تصادفات امسال با افزایش 13 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به 190 نفر و تعداد زخمی‌های امسال با افزایش 25 درصدی به 2 هزار و 229 نفر رسید. وي بيان نمود: 130 فقره از تصادفات امسال خراسان‌جنوبی مربوط به دی‌ماه است که بیش‌ترین آن‌ها در محورهای شهرستان طبس رخ داد.

 

 

با نماينده‌ي دهم

«فرهاد فلاحتي» در كانال تلگرامي خود آورده است:

* ازجمله شکوايیه‌های مردمی در پاره‌ای از دهگردشی‌ها، عدم آنتن‌دهی تلفن همراه است که معمولاً درخواست می‌شود. تاکنون پیگیري‌هایی داشته‌ام که آخرین آن، حکایت از آن دارد که روستاهای زیر تا دهه‌ی مبارک فجر امسال، از آنتن‌دهی تلفن همراه ایرانسل بهره‌مند خواهند شد. اسامی روستاها عبارتند از: برکوک، عباس‌آباد دشت، جنت‌آباد، کارشک، مصطفی رحمانی و ورنجان.

* ازجمله نگرانی‌های همشهریان عزیز، مسیر راه‌آهن بود که در محافل خصوصی یا فضای مجازی، طرح شده بود. بر اساس وظیفه، تمام شرایط را رصد می‌کردم و به دور از هیاهوهای رسانه‌ای، تلاش کردم تا دست‌هایی را که می‌خواستند تغییری در آن ایجاد کنند، مانع شوم. اگرچه این کار، نیاز به تدابیری خاص داشت و رایزنی‌هایی مستمر را می‌طلبید؛ الحمدلله نتیجه داد و مسیر راه‌آهن به سمت قاین قطعی شد. کلنگ‌زنی راه‌آهن بجستان به بیدخت، مدعای این مطلب است و ان‌شاءا... در آینده، ادامه‌ي مسیر خط آهن را به سمت قاین خواهیم داشت. در این خصوص و کارهایی که انجام شد تا پروژه به نفع قاین پایدار شود، مطالبی هست که در آینده، طرح خواهم کرد.

 

 

نظارت بهداشتی بر تخلیه و نگه‌داری بیش از 370 تن مرغ منجمد ورودی

«گوهری» رئیس شبکه‌ي دامپزشکی شهرستان قاینات گفت: به صورت روزانه، از خودروهای حمل مرغ منجمد وارده از سایر استان‌ها به سردخانه‌های نگه‌داری فرآورده‌های خام دامی منجمد شهرستان، توسط کارشناسان واحد نظارت شبکه، بازدید و بازرسی به عمل می‌آید که در 10 ماهه‌ي اخیر، 375 هزار و250 کیلوگرم محموله‌ي وارده به شهرستان مورد بازدید و نظارت بهداشتی کارشناسان قرار گرفته است.

 

 

 

حمل مرغ زنده بدون مجوز دامپزشکی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد

رئیس شبکه‌ي دامپزشكي قاينات گفت: در راستای اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای و جلوگیری از شیوع آنفلوانزا، حمل طیور بدون مجوز بهداشتی قرنطینه‌ای ممنوع می‌باشد و پیگرد قانونی دارد که این امر با همکاري دامپزشکی و دایره‌ي آگاهی نیروی انتظامی با انجام گشت‌های مشترک در حال اجرا می‌باشد تا با جابه‌جایی و حمل طیور بدون مجوز بهداشتی به‌عنوان یک معضل بهداشتی و اقتصادی که صنعت طیور را تهدید می‌نماید، مبارزه‌ي جدی صورت گیرد.

 

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 671
  • -
  • بازدید کل 2725718