واقع‌بين باشيم

 

اسماعيل شوشتري (مديرمسئول)

 

کسانی که اهل استفاده از فضای مجازی هستند؛ این روزها با برداشته‌شدن فیلترینگ تلگرام، دسترسی آسان‌تری به این نرم‌افزار پیام‌رسان را تجربه می‌کنند. نکته این‌که فیلترینگ تلگرام نه‌تنها اشتیاق استفاده‌کنندگان آن را کم نکرد بلکه حتی افرادی را که استفاده‌ي کم‌تری داشتند، برای مراجعه به تلگرام مشتاق‌تر کرد.
متأسفانه سال‌هاست که در برخورد با پدیده‌های اجتماعی، مسیر اشتباه «انکار، مقاومت و تسلیم» را طی می‌کنیم. یعنی ابتدا منکر می‌شویم که آن پدیده در کشور ما وجود دارد اما در برخورد با وجود واقعی آن در جامعه، مقاومت می‌کنیم و درنهایت تسلیم اثرات خوب و بد آن پدیده می‌شویم. در این باره، موضوعات مختلفی را می‌توان به عنوان مثال ارائه کرد؛ مانند ویدئو، ماهواره، اعتیاد، فساد، بی‌اخلاقی، اینترنت، فضای مجازی و...
به نظر می‌رسد در عصری که به نام اطلاعات و ارتباطات نامیده می‌شود، باید دیدگاه و روش خود را نسبت به خیلی از امور تغییر دهیم و بدانیم در جامعه‌ای که به دلایل مختلف، امکان دسترسی به اطلاعات درست وجود ندارد؛ مشتاقان جریان آزاد اطلاعات، از هر راهی برای ایجاد ارتباطات خود استفاده می‌کنند؛ فارغ از این‌که چه دستوری در این مورد، صادر شده است؛ نمونه‌اش همین فیلترینگ اخیر تلگرام که با گذشت چند روز، افراد بیش‌تری را به تلگرام کشانده بود، منتها از راه فیلترشکن.
بهتر است واقع‌بین باشیم و مشکلات و معضلات را قبول کنیم و در جهت رفع آن تلاش کنیم تا جامعه به اعتراضات و آشوب‌های خیابانی روی نیاورد.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 320
  • -
  • بازدید کل 2636238