حرف دل مردم


5000141174

 

ستون حرف دل مردم طلوع خراسان، آماده‌ي دريافت نظرات و بيان مشكلات همشهريان گرامي مي‌باشد.

 

* اعضای شورای اسلامی شهر قاین! آیا برنامه‌ای برای عمران و آبادانی منطقه‌ي شهید صدوقی و ابومنصور ازجمله پیاده‌روسازی، فضای سبز و... ندارید؟

* قدیم سالی چند بار، شاهد باران‌های پاییزی بودیم اما الان پاییز تمام شد و بارانی ندیدیم. آیا با دیدن این بلاها (قحطی، زلزله، تورم، رکود، ریزگرد و...) نمی‌خواهیم به فکر توبه بیفتیم؟

* من 50 ميليون تومان در مؤسسه‌ي مالي و اعتباري [...] سپرده‌گذاري كرده بودم كه حالا حدود 30 ميليون آن را به من مي‌دهند؛ با اين توجيه كه تاريخ انحلال مؤسسه را از سال 92 حساب مي‌كنند و مابه‌التفاوت نرخ سود بانكي و مؤسسه را كم مي‌كنند؛ در صورتي كه الحاق آن مؤسسه به بانك در سال 96 صورت گرفته است. حتي نسبت به سود بانكي هم كم‌تر حساب كرده‌اند. اگر مردم سرمايه‌ي خود را در مؤسسات مالي و اعتباري گذاشته‌اند، به خاطر سود بيش‌تر نسبت به بانك‌ها بوده است؛ چون به آن نياز داشته و مشكل مالي دارند. چرا اين مؤسسه به تعهدي كه زمان انعقاد سپرده داده بود، عمل نمي‌كند؟ با كدام حق، سودي را كه مقدار آن را در هر زماني، خودشان تعيين كرده‌اند؛ از حساب مردم برداشت مي‌كنند؟ چرا مردم بايد تاوان پس بدهند و كسي جواب‌گو نباشد؟ تمام سرمايه‌ي من در اين شهر كوچك با وجود خشكسالي و مشكلات اقتصادي، همين 50 ميليون بود كه از سود آن، زندگي خود را مي‌گذراندم.

* چرا دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان دوره‌ي اول پس از اتمام دوره‌ي اول، بدون آزمون وارد دوره‌ي دوم می‌شوند ولی بچه‌های مدارس نمونه باید برای دوره‌ي دوم، آزمون بدهند؟ جلوی این بی‌عدالتی را بگیرید.

* مسئولين! با نصب دوربين يا سرعت‌گير در مسير بلوار ابوذر، از احتمال حوادث جاني پيشگيري كنيد. مخصوصاً اين‌كه محل مورد نظر، تفريحگاه خانواده‌ها و محل ورزش مردم مي‌باشد. هر روز، شاهد عبور اتومبيل‌هايي با سرعت بالاي صد كيلومتر هستم.

* در خصوص مطلب «دعوت به حمايت» متأسفانه این شهر گويا هیچ حامی و دادخواهی در هیچ جای کشور ندارد. فقط مردم خودشان باید به داد هم‌دیگر برسند. دستگاه سونوگرافی و تجهیزات دیگر سونوگرافی مثل سونوی آنومالی که مادران باردار را برای انجامش با استرس، راهی جاده‌ي مرگ می‌کند و هزاران وسیله‌ي دیگر، کمبودهای بخش درمان هستند. اگر کسی بتواند از دفاتر مراجع در قم برای بهبود این وضع، مبلغی بگیرد؛ کمک بزرگی به مردم کرده است. من شنیده‌ام دفاتر مراجع حتی بیمارستان و خیلی مراکز دیگر هم می‌سازند. شاید بتوان با کمک‌شان به داد قاین رسید.

* با این موج زلزله‌ها و متأسفانه مدارسی که در شهرمان از روی بی‌تدبیری به‌صورت چند طبقه ساخته شده‌اند؛ اگر اتفاقی بیفتد، كسی صدمات وارده بر فرزندان مردم را به گردن می‌گیرد؟ مدرسه که دیگر چند طبقه ساختن ندارد! هیچ کسي فکر مواقع اضطراری را نکرده؟ [...]

* مسئولین شهرستان به‌ویژه شهرداری! سری به پارک زعفران کوی انقلاب بزنید. لامپ‌های خورشیدی همگی چشمک می‌زنند. دریغ از روشنایی. [...] کمی تأمل. چرا؟

* ستون «با حقوق خود آشنا شويم» خيلي خوبه. شاید اگر تا دیروز، شکایت از یکی از سازمان‌ها داشتیم؛ باید می‌رفتیم مشاوره با وکیل که چه کنیم ولی با این یادداشت و سؤالی که از یکی از بستگانم پرسیدم، برام جالب بود و شما می‌تونید بدون هزینه، شکایت کنید و اگر حق با شما باشه، بهتون حق داده میشه. نه وکیل می‌خواد و نه ...

* در قبض گاز منزلم، بهای گاز مصرفی 35000 تومان و جمع کل 44200 تومان است. یعنی 9200 تومان در قبض یک دوره‌ای برای مالیات و عوارض گازرسانی. عنوان دیگه‌اي به نام هزینه‌ي خدمات مستمر نیز اضافه بر عناوین شده و از مردم می‌گیرند. این نحوه‌ي خدمات‌رسانی به مردم انقلابی است؟ 9200 تومان در یک قبض؟! چرا؟ از کجا بیاریم؟

* شهردار و فرماندار! چند سال است که براى چهارراه شهرک فرماندارى و مشکل رودخانه، داد مى‌زنيم. [...] دوباره زمستان شد. پيگيرى کنيد.

* در نزدیکی ایستگاه تقلیل گاز بلوار شهید کاوه، چند روز است بوی گاز شدیداً حس می‌شود. زنگ زدیم به اتفاقات، به ما گفتند: «همکاران بررسی کرده‌اند و تشخیص نداده‌اند از کجاست ولی موردی نیست. نگران نباشید!». چه‌طور نگران نباشیم؛ وقتی خود همکاران شما نمی‌دانند علت از کجاست؟ حادثه خبر نمی‌کند. مسئول باشیم.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 314
  • -
  • بازدید کل 2636232