مختصري از خرافات در دين مسيحيت

 

همان‌طور که می‌دانید؛ مسلمانان، پیامبران الهی و کتب آسمانی را که قبل از قرآن حکیم نازل شده است، قبول دارند و به آن‌ها احترام می‌گذارند اما معتقدند که این کتب بر اثر مرور زمان و دست‌کاری شیاطین، اعم از جن و انس، دچار تحریف شده است؛ ازجمله كتاب «انجيل» چند دفعه در طول جنگ‌ها به‌كلي نابود و گم شده و مجدداً توسط اصحاب كليسا نوشته شده است. هم‌اكنون 70 انجيل وجود دارد كه چهار مورد آن، مورد تأييد كليسا قرار گرفته است اما با اين حال، اين اناجيل چهارگانه نيز سرشار از خرافات و تناقضات هستند كه آيت‌ا... «شيخ حسين وحيد خراساني» (از مراجع عالي‌رتبه) در رساله‌ي توضيح‌المسائل خود، به برخي از اين خرافات که در اناجیل چهارگانه‌ی مورد تأیید کلیسا وجود دارد؛ با ذكر سند اشاره مي‌كند كه نمونه‌اي از آن‌ها را ذكر مي‌كنم:

* در انجیل یوحنا باب ششم از آیه‌ي 51 به نقل از حضرت عیسی(ع) آمده است كه خطاب به يهوديان مي‌گويد: «من هستم آن نان زنده که از آسمان نازل شد. اگر کسی از این نان بخورد؛ تا به ابد، زنده خواهد ماند و نانی که من عطا می‌کنم، جسم من است... پس یهودیان با یک‌دیگر مخاصمه کرده، می‌گفتند: چگونه این شخص می‌تواند جسد خود را به ما بدهد تا بخوریم؟ عیسی به ايشان گفت: آمین آمین؛ به شما می‌گویم اگر جسد پسر انسان را نخورید و خون او را ننوشید، در خود حیات ندارید و هر کس، جسد مرا خورد و خون مرا نوشید، حیات جاودانی دارد و من در روز آخر، او را خواهم برخیزانید؛ زیراکه جسد من، خوردنی‌ِ حقیقی و خون من، آشامیدنی‌ِ حقیقی است. پس هر که جسد مرا می‌خورد و خون مرا می‌نوشد، در من می‌ماند و من در او؛ چنان‌که پدر زنده (خدا) مرا فرستاد و من به پدر زنده هستم. همچنین کسی که مرا بخورد، او نیز به من زنده می‌شود».

* تهمت زنا به حضرت داوود(ع): از طرفی، عیسی(ع) را خدا دانستند (مسيحيان معتقدند كه سه خدا وجود دارد: خداي پسر يعني حضرت عيسي، خداي پدر يعني ا... عز و جل و نيز روح‌القدس يعني جبرئيل) و از طرفی در کتاب دوم سموئیل باب یازدهم، نسبت زنا با زن شوهردار به داوود پیامبر(ع) دادند که داوود(ع) با آن زن، زنا کرد و زن از او آبستن شد. سپس شوهر او را به جنگ فرستاد و به فرمانده‌ي سپاه نوشت که شوهر آن زن را در پیشاپیش آن جنگ سخت بگذارید و از عقبش پس بروید تا زده شده و بمیرد و به این وسیله (نیرنگ) زن او را به خانه‌ي خود آورد و نسَب عیسی(ع) را در انجیل متی باب اول به این ازدواج رساندند. اما هدایت قرآن (نظر قرآن در مورد داوود و عیسی علیهما السلام) آن بود که خداوند، عالم را از این اوهام، تنزیه و اعتقاد به عیسی بن مریم را از تفریط کسانی که او را فرزند زنا دانستند و افراط کسانی که او را فرزند خدا دانستند، تقدیس کرد (و مبرا دانست) و در آیه‌ي 30 سوره‌ي مریم از زبان عیسی(ع) فرمود: «همانا من بنده‌ي خدا هستم. داد مرا کتاب و قرار داد مرا پیامبر» و (قرآن) قداست داوود(ع) را به آن‌جا رساند که در سوره‌ي ص آیه‌ي 26 می‌خوانیم: «ای داوود! همانا ما تو را در زمین، خلیفه قرار دادیم» و در همین سوره آیه‌ي 17 خطاب به پیغمبر خاتم(ص) نیز فرمود: «صبر کن بر آن‌چه می‌گویند و یاد کن بنده‌ي ما داوود، صاحب قدرت را که همانا او بسیار رجوع‌کننده به ما بود». (رساله‌ي آيت‌ا... وحيد خراساني)

همان‌طور كه عرض شد، 70 انجيل وجود دارد كه جملگي با هم در تناقض هستند و آن چهار انجيل كه اصحاب كليسا آن‌ها را تأييد مي‌كنند نيز سرشار از خرافات و تناقضات است؛ در حالي كه «قرآن» كتاب آسماني مسلمانان، تنها يكي است و در تمام دنيا، دو قرآن را نمی‌توان پیدا کرد كه حتي دو جمله‌ی آن، با هم تناقض داشته باشد. قابل ذكر است كه در يكي از اناجيل تحت عنوان «انجيل برنابا» منسوب به «برنابا» حواري حضرت عيسي(ع)، به نام و مشخصات كامل حضرت محمد رسول‌ا...(ص) اشاره شده است و به همين دليل، مورد رد و خشم اصحاب كليسا قرار گرفته است. البته در اناجيل چهارگانه نيز به مشخصات حضرت خاتم‌الأنبياء(ص) تلويحاً اشاره شده است.
در شماره‌ي بعدي ان‌شاءا... به تشريح خرافات در دين يهود خواهم پرداخت.

امضا محفوظ

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 196
  • -
  • بازدید کل 2636114