نطق میان‌دستور فرهاد فلاحتي در مجلس

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «فرهاد فلاحتی» در نشست علنی یک‌شنبه (24 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان‌دستور خود؛ با سلام بر روح پرفتوح بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، شهیدان، نمایندگان مجلس، تمامی ملت ایران و مردم حوزه‌ي انتخابیه‌ي خود گفت: در این وقت کوتاه در سه محور فراملی، ملی و منطقه‌ای اشاراتی می‌کنم. امید است راه‌گشا و مورد رضایت خداوند باشد.
نماینده‌ي مردم قاينات و زیرکوه در مجلس تصریح کرد: اقدامات اخیر ایالت‌متحده و چند دولت همراه او در منطقه درخصوص اغتشاشات اخیر و موضع‌گیری‌های نابخردانه‌ي ترامپ درخصوص برجام نشان می‌دهد که عداوت آن‌ها با ملت نه‌تنها کم نشده بلکه عمیق‌تر شده است و این عمق کینه نشان می‌دهد که نظام اسلامی، راهش را محکم و درست طی می‌کند و صدور انقلاب اسلامی، امری در شرف انجام است.
وی بیان کرد: برخی که هنوز به زلف غرب و عشوه‌ي سیاسیون آمریکا برای توسعه‌ي کشور دل بسته‌اند، بهتر است که همراه ملت ایران شوند و در کاروان بازگشت به خود برای توسعه‌ي نظام اسلامی، جایي پیدا کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مشکلات حوزه‌ي ملی کشور اظهار کرد: نظام پولی و مالی کشور بر پایه‌ي پتانسیل‌های فراوان بومی می‌تواند اقتصادی رفاه‌محور را ایجاد کند و مردم در پناه نظام، از زندگی برخوردار بهره‌مند شوند؛ مشروط به این‌که مدیران ارشد و میانی کشور، خلق اشرافی نگیرند، باور جهادی داشته باشند و همراه مردم در مسیر انقلاب باشند.
فلاحتی در ادامه تأکید کرد: رهاشدن ساخت مسکن، بی‌توجهی به امر صادرات، فراموش‌کردن گردشگری کشور، سیاست‌بازی‌های برخی وزارت‌خانه‌ها، بی‌تدبیری در رتق و فتق مؤسسات مالی و فراموشی شبکه‌های ملی ارتباطی و فضای مجازی، همه امور مدیریتی هستند که در صورت توجه دولت می‌توانند مدارج رشد را طی کنند.
وی با بیان این‌که اقتصاد ما به نحوی نیست که انرژی را گران کنیم و بتوانیم قیمت‌ها را کنترل کنیم، ادامه داد: پس افزایش قیمت حامل‌های انرژی یعنی فشار برگرده‌ي ملت که امری پسندیده نیست. حذف یارانه از 24 میلیون یارانه‌بگیر، از یک سو، انحراف از قانون و از سوی دیگر، ظلم به خلق‌ا... است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از استانی‌شدن بودجه‌ي آموزش و پرورش و برخی دستگاه‌ها مثل بنیادشهید و دانشگاه‌ها بیان کرد: این اقدام باعث فلج‌شدن نظام آموزش و پرورش است و آزموده‌ای خطاست که نارضایتی جدی را به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به مشکلات حوزه‌ي انتخابیه‌ي خود افزود: وزیر جهادکشاورزی! از این‌که خرید توافقی زعفران را شروع کرده‌اید، تشکر می‌کنم اما کاش برای اجرای چنین طرح مبارکی، با کارشناسان خبره‌ای مشورت می‌کردید. اگر هدف شما، کمک به قشر زحمتکش کشاورز زعفران‌کار بوده است، این راهش نیست؛ چراکه اکثر آن‌ها، تولید زیر یک کیلوگرم با پوشال دارند و شما خرید کم‌تر از یک کیلو را لحاظ نکرده‌اید. نتیجه آن می‌شود که دلالان، زعفران را با قیمت اندک از مردم بخرند و کیلویی به دولت بفروشند و قیمت زعفران را دچار نوسان و تغییر به نفع خود و به ضرر کشاورز کنند. راهکار خرید زعفران، با همان روش مرسوم در منطقه یعنی با مثقال و پوشال است.
این نماینده‌ي مجلس با بیان این‌که وزیر صنعت، معدن و تجارت، فولاد قاينات را دریابید؛ گفت: علی‌رغم پیگیری‌های فراوان که تاکنون داشته‌ام، گره‌ي آن گشوده نشده و متأسفانه پروژه با پیشرفت بالای 70 درصد رها شده است و اسکلت آهنی، لانه‌ي کبوتران شده است.
وی تأکید کرد: وزیر کشور! بازارچه‌ي مرزی یزدان با قدمتی تاریخی و پیشینه‌ای مثبت در معاملات تجاری با کشور افغانستان، چهار سال است که قفل زده شده و کسی برای اثبات جمعیت در مرز، رشد اقتصادی استان و اشتغال جوانان مرزنشین شهرستان زیرکوه، حرکتی مثبت انجام نمی‌دهد.
وي با بیان این‌که راه قاين به بیرجند هر هفته تلفات می‌دهد، اظهار کرد: خداوند می‌داند كه چه‌قدر از این آسیب‌ها، نگران و غم‌زده‌ایم. راه برون‌رفت از مشکل، همان‌گونه که بارها در جلسات با شما گفته‌ام؛ تخصیص مطالبات پیمانکاران و تزریق اندکی بودجه به آن است.
فلاحتی بیان کرد: اوضاع آموزش و پرورش استان و شهرستان‌های حوزه‌ي انتخابیه‌ي من، روبه‌راه نیست. خستگی مدیرکل و مدیریت با سرپرست اداره‌ي شهرستان و سیاسی‌بازی برخی مدیران، مناسب استان خراسان‌جنوبی با آن‌همه سرمایه‌ي انسانی نیست. علاج فرمايید.
وي در پایان افزود: آقای نوبخت! کاهش بودجه‌ي استان خراسان‌جنوبی در لایحه‌ي بودجه یعنی افزایش فقر، مهاجرت مردم، فرار سرمایه و خلاصه یعنی خسارت بزرگ به مرز. اگر بودجه‌ای را انقباضی می‌بندید، راهکارهای جذب سرمایه به استان‌های کم‌برخوردار را طراحی کنید. ما منتظر اقدام عاجل شما در این مهم هستیم.

 

 

 

اجرای آیین سنتی چولی قزک

آیین سنتی چولی قزک (تمنای باران) توسط گروه هنري طلاي سرخ در برخي مدارس و مهدكودك‌هاي شهر قاين و نيز در دهکده‌ي شادی طلای سرخ برگزار شد.

 

 

 

قابل توجه اصناف قاينات و زيركوه

رياست اتاق اصناف شهرستان‌هاي قاينات و زيركوه گفت: كسبه بايد توجه داشته باشند كه هنگام تعيين قيمت فروش كالا، آن‌چه مورد ملاك است، قيمت خريد طبق فاكتور رسمي و معتبر است و قيمت درج‌شده بر روي كالا ملاك نمي‌باشد. در صورت عدم رعايت اين امر از سوي بازاريان، طبق ضوابط قانوني با متخلفين برخورد خواهد شد.

 

 

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری بخش نیمبلوک معرفي شد

با حضور بخشدار نیمبلوک، رئیس اداره‌ي میراث فرهنگی و صنايع دستي و گردشگري قاینات و رئیس اداره‌ي تعاون، کار و رفاه اجتماعي، «علي صرافیان» به‌عنوان مسئول نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری بخش نیمبلوک معرفي شد.
صرافيان در اين مراسم گفت: تاكنون 6 نفر از بانوان توانمند که در زمینه‌ي حوله‌بافی در خانه‌ها فعالیت می‌کردند و با مشکلاتی روبه‌رو بودند، شناسایی شده‌اند و زیرنظر خانم «جانی» دارنده‌ي نشان ملی حوله‌بافی، آموزش‌های لازم را به‌صورت رایگان در محل نمایندگی میراث خواهند دید.

 

 

خبرهاي شهرداري قاين

* خاک‌برداری فضای سبز بلوار پاسداران
به منظور بهسازی و کاشت بهتر فضای سبز بلوار پاسداران توسط کارگران فضای سبز، خاک جمع‌آوری شده و سپس با خاک حاصلخیز جایگزین می‌شود.

* بهسازی مسیر رودخانه‌ي فصلی
به منظور هدایت رواناب‌ها و باران‌های فصلی، رودخانه‌ي فصلی توسط ماشین‌آلات حمل‌ونقل شهرداری قاین بهسازی و پاک‌سازی شد.

* پاک‌سازی بلوار نوربخش و تسطیح زمین، محل نماز طلب باران در بلوار نوربخش

* اجرای جدول در کوچه‌ي شهید چدانی 5

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1157
  • -
  • بازدید کل 2724885