آشنايي با سوابق اعضاي ائتلاف اصلاح‌طلبان قاينات و زيركوه

 

 

«محمدحسین توکلی کارشک» در زمان انقلاب به دستور امام خميني(ره) از پادگان فرار كرد و پس از پیروزی انقلاب، با استخدام در وزارت کشور، کارش را از کارشناس اين وزارت‌خانه شروع كرد و با سمت‌هاي شهردار، بخشدار، معاون فرماندار، فرمانداري شهرستان‌های مشهد، نیشابور و بیرجند و قائم‌مقام مدیر منطقه (قبل از تقسیم خراسان) ادامه داد. وي در ابتداي دولت احمدی‌نژاد، بازنشسته‌ي پیش از موعد گردید. تحصیلاتش مقدمات حوزه، مهندسی کشاورزی، لیسانس علوم سیاسی و فوق‌لیسانس مدیریت است. دو نوبت به جبهه اعزام شد و در طول دفاع مقدس در شهرستان‌هایی که خدمت می‌کرد،   مدیر ستاد پشتیبانی جنگ بود. از سال 1377 عضو گردان عاشورای سپاه بیرجند است. از سال 85 که بازنشست شد، در شرکت شاهد که متعلق به حدود 140000 فرزند شهید می‌باشد، انجام وظیفه می‌نمايد.

 

«سید محسن سجادی» روحانی اصلاح‌طلب معتدل، ساکن قم و اهل قاین است. وی دارای تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول و دانشجوی دکترای اقتصاد بین‌الملل است. وي که دانش‌آموخته و مدرس دانشگاه غیرانتفاعی مفید می‌باشد، از سال ۹۲ به عضویت هیئت علمی گروه اقتصاد این دانشگاه درآمد.
برخی از سوابق حجت‌الاسلام سجادی عبارت است از:
دبیر کارگروه فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار؛ دبیر سابق حلقه‌ی اقتصادی و مالیات سازمان بورس و اوراق بهادار؛ کارشناس و سرپرست اسبق مرکز مطالعات اقتصادی مفید؛ کارشناس اقتصادی مرکز مطالعات اقتصادی؛ عضو انجمن اقتصاد اسلامی ایران و عضو انجمن اقتصاد اسلامی حوزه‌ی علمیه‌ی قم.
برخی از مقالات تألیفی وي، عبارت است از:
نقش انفال در مالیات‌های اسلامی (۱۳۸۸)؛ مزایای وجوه مالی اسلامی (خمس و زکات) برای تطبیق بر مالیات بر ارزش افزوده (VAT) (۱۳۸۹)؛ تنافی بین عبادیت و وجوب أخذ در مالیات‌های اسلامی (۱۳۸۷)؛ بررسی صادرات زعفران، چالش‌ها و راهکارها (۱۳۸۴)؛ آشنایی با اندیشه‌های اقتصادی خواجه نظام‌الملک بر اساس سیاست‌نامه (۱۳۸۵)؛ بررسی عقد تورق برای تأمین مالی از منظر فقه امامیه (۱۳۹۱)؛ کار ویژه‌های عقد تورق در بانکداری بدون ربا (۱۳۹۰)؛ بررسی شاخص‌­های حکمرانی خوب در حکومت امیرالمؤمنین و ایران (۱۳۹۴)؛ اوراق تورق، ابزار تأمین مالی بخش خصوصی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی (۱۳۹۳) و... داوری چندین مقاله در مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد.

 

«علی اسماعیلی» متولد 1352 در بیهود، فرزند مرحوم «کربلايی محمدحسین اسماعیلی» است که پدرش به‌دلیل اشتغال در تهران و علاقه و ارادت به حضرت امام، جزو مقلدین حضرت امام بود و در نشر و گسترش اندیشه‌های امام و توزیع رساله‌ي ایشان و شرکت در راهپیمايی‌هاي قبل از انقلاب، نقش فعالی داشت و در حین بسیجی‌بودن، سابقه‌ي حضور در جبهه را هم داشت.
ازجمله سوابق علي اسماعيلي كه لیسانس مجتمع آموزش عالی قم وابسته به دانشگاه تهران، فوق‌لیسانس دانشکده‌ي حقوق دانشگاه تهران و دکترای دانشگاه شهید بهشتی است، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
مشارکت فعال در بسیج و دو بار حضور در جبهه و شرکت در عملیات نصر 1 در سال سوم راهنمايی؛ کارشناس و مدیر در وزارت کشور؛ همکاری با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور؛ مشاور حقوقی و مدیرکل حوزه‌ي استاندار سيستان‌وبلوچستان، مسئول پیگیری امور ایثارگران سيستان‌وبلوچستان، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر سيستان‌وبلوچستان، نماینده‌ي ستاد مواد مخدر در کمیسیون عفو استان، سرپرست اداره‌کل رسیدگی به تخلفات اداری وزارت کشور و معاون حقوقی مرکز بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور، نماینده‌ي وزارت‌خانه در کمیته‌ي حقوقی برنامه‌ي پنج ساله‌ي ششم، نماینده‌ي وزارت‌خانه در تدوین آيین‌نامه‌های قانون نظام صنفی و تدوین مقررات مبارزه با فساد؛ تدریس به مدت 20 سال در دانشگاه‌های علوم انتظامی، دانشگاه‌های زاهدان، چابهار، زنجان، طالقان و...؛ مدرس دوره‌های آموزشی مدیران و فرمانداران در سراسر کشور؛ 3 بار تأیید شورای نگهبان و کاندیدا در انتخابات ازجمله انتخابات اخیر.

 

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 699
  • -
  • بازدید کل 2725746