سخن روز 487

شوراي شهر قاين و مشكل انتخاب شهردار

اسماعيل شوشتري (مديرمسئول)


مردم قاين هنوز فراموش نكرده‌اند كه انتخاب دربندي (شهردار قبلي قاين) در آخرين روزهاي مهلت‌ قانوني شورا براي انتخاب شهردار، صورت گرفت. شايد براي ديركرد شورا در آن انتخاب، بتوان دلايلي مانند در ابتداي كار بودن و به تبع آن عدم هماهنگي لازم، عدم شناخت كافي از وظايف و اختيارات شهردار و شورا و ... را بيان كرد. دليلش هرچه بود منجر به انتخاب شهرداري شد كه بيشتر از يك سال در شهرداري قاين دوام نياورد و با حاشيه‌هاي فراوان استعفا داد.
آخرين خبر رسمي در زمينه‌ي انتخاب شهردار قاين به جلسه 7/2/94 شورا با خبرنگاران برمي‌گردد كه رياست شورا از نهايي‌شدن دو گزينه (نوروزي و عرب‌پور) خبرداد و گفت به زودي يكي از اين دو نفر به‌عنوان شهردار معرفي ‌مي‌شود اما تاكنون نه‌تنها شهردار قاين معرفي نشده است بلكه از گزينه‌هاي ديگري نيز براي اين پست نام برده مي‌شود.
اگر به قانون وظايف شورا نگاهي بيفكنيم انتخاب شهردار به‌عنوان اولين -وشايد مهم‌ترين- وظيفه شورا ذكر شده است و در اولين تبصره‌ آن آمده است: «شوراي اسلامي شهر موظف است بلافاصله پس از رسميت يافتن، نسبت به انتخاب شهردار واجد شرايط اقدام نمايد». به نظر مي‌رسد اعضاي شوراي شهر قاين براي جلوگيري از تكرار اشتباهات گذشته، بايد در اين زمينه، هماهنگي بيشتري از خود نشان دهند و با مشخص‌كردن ملاك‌هاي مشترك موردنظر خود، گامي محكم و مطمئن در انتخاب شهردار بردارند چراكه شهر قاين با گستردگي زياد حوزه خدمات شهرداري داراي مسائل و مشكلاتي است كه انتخاب يك شهردار توانمند، باتجربه، با فكر خلاق و ... براي آن بسيار ضروري به نظر مي‌رسد.

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1376
  • -
  • بازدید کل 2726423