سالی که باید همدل بود

اسماعيل شوشتري (مديرمسئول)

سالی که باید همدل بود
نزدیک به دو دهه است که رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال در پیام نوروزی خود و در جهت تبیین کلیات برنامه‌های نظام، عنوانی انتخاب نموده و آن سال مزین بدان نام می‌شود. درست ساعاتی پس از سخنان رهبری تمام کشور با پلاکاردهای شعار سال تزیین می‌شود حتی در بعضی موارد در همان روزهای آغازین سال در این زمینه کتاب هم چاپ شده است اما متأسفانه باید گفت در تمام طول سال، برخي مسئولین به جای عمل در چارچوب برنامه‌هایی که شعار سال بر پایه‌ی آن انتخاب شده است فقط و فقط شعار را تکرار می کنند و دیگر بس.
برخی سالها خطاب رهبر معظم انقلاب به ملت و دولت با هم بوده است دقیقاً مانند امسال که هم دولتمردان و هم ملت را به همدلی و همزبانی دعوت كردند چرا‌که ایشان بیشتر از هر کسی به جدال‌های بیهوده‌ی سیاسی این روزهای کشور، آگاهند و دغدغه‌ی اتلاف وقت و انرژی دولت اعتدال در پاسخگویی به این جدال را دارند. پس با اشراف به این موضوع چنین شعاری را برای امسال برگزیدند.
اما اگر از نظر منطقه‌ای هم نگاه کنیم شاید قاینات و حتی خراسان‌جنوبی امسال بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی و همزبانی مردم با مسئولین است. باتوجه به این‌که انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال برگزار مي‌شود و به عبارتی نماینده‌ي شهرستان یک سال کامل برای رسیدگی به امور زمان دارد؛ معمولاً سال آخر فعالیت‌های نمایندگان پربارترین سال برای حوزه‌های انتخاباتی‌شان است چون معمولاً برنامه‌هایی را که از ابتدای فعالیت خود دنبال کرده‌اند در سال آخر به نتیجه می‌رسد.
اما در کمال تاسف برخی از همین الان خواسته یا ناخواسته علَم مخالفت برداشته و دست به تخریب دکتر هروی و مسئولان منتسب به وی می‌زنند. در دنیای امروز و در قاموس دموکراسی، همگان آزادند هر رأی و نظری دارند، بیان کنند اما آیا بهتر نیست در این مدت 10 ماه باقی‌مانده که انصافاً هم زمان طلایی برای قاینات است با هروی و سایر مسئولان همزبان شویم و دل‌ها را یکی کنیم به نیت پیشرفت قاینات؟ حتی اگر قادر به همدلی با مسئولان فعلی نیستیم چه می شود اگر سکوت اختیار کرده و جنگ و تخریب و شانتاژبازی‌های سیاسی را بگذاریم برای هفته‌ی منتهی به هفت اسفند.
امسال می‌تواند برای توسعه‌ي قاینات سال مهمی باشد اگر همدل باشیم افتتاح فولادی را خواهیم داشت که می‌تواند سنگینی بار معضل بیکاری را از روی شانه‌های مسئولین استان بردارد. باور کنید به جایی برنخواهد خورد که حداقل برای یک سال هم که شده چشم بر منافع شخصی و گروهی خود ببندیم و با مسئولین استانی و شهرستانی همدل و همزبان شویم.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1401
  • -
  • بازدید کل 2726448