ریز مصوبات سفر رئیس‌جمهور به خراسان‌جنوبی مشخص شد

به‌گزارش خاورستان، معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری خراسان‌جنوبی در جلسه‌ي کارگروه اقتصادی درخصوص مصوبات سفر دکتر «روحانی» اظهار کرد: در بحث 270 میلیارد اعتبار مصوب‌شده‌ی این سفر، 56 میلیارد تومان در قالب 14 طرح ریزپروژه، تعریف و ابلاغ شده است.
وي گفت: 1 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار در سه پروژه‌ی حوزه‌ی قضایی شامل 100 میلیون تومان برای احداث دادسرای عمومی، 800 میلیون تومان براي ندامتگاه فردوس و 800 میلیون تومان برای احداث ساختمان پزشکی قانونی بیرجند، درنظر گرفته شده است.
وی افزود: 15 میلیارد تومان برای فصل آموزش استان تصویب شده که شامل 1 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار برای آمفی‌تئاتر دانشگاه بیرجند، 3 میلیارد و 500 میلیون تومان برای تکمیل آموزشکده‌ي سرایان و 10 میلیارد و 200 میلیون تومان براي محوطه‌سازی ساختمان دانشکده‌ي دندان‌پزشکی که این پروژه برای سال 95 تأمین اعتبار خواهد شد، می‌باشد.
«رضایی» تصریح کرد: 16 میلیارد تومان در فصل بهداشت و درمان دیده شده که برای بیمارستان بشرویه 6 میلیارد تومان و براي بیمارستان آموزشی بیرجند 10 میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.
وي افزود: 3 میلیارد تومان نیز برای فصل تربیت‌بدنی و تکمیل استادیوم آزادی بیرجند تأمین اعتبار شده است.
رضایی گفت: 15 میلیارد تومان برای سد سیاهو درنظر گرفته شد که 4 میلیارد تومان برای سال 94 و مابقی آن در سال 95 تأمین اعتبار خواهد شد.
وی بيان كرد: در فصل عمران شهری نیز براي ایجاد فاضلاب سربیشه 2 میلیارد و 622 میلیون تومان برای سال 94 دیده شده است و 1 میلیارد و 500 میلیون تومان در فصل بازرگانی به مجتمع 17 هکتاری گمرک استان داده شد که در سال 94 به بهره‌برداری خواهد رسید.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری خراسان‌جنوبی گفت: 120 میلیون تومان نیز برای دو پروژه‌ی گردشگری در استان اختصاص داده شد که فردوس با 50 میلیون تومان و مجتمع گردشگری نهبندان نیز با 70 میليون تومان، تأمین اعتبار شد.
رضایی تأکید کرد: از این 14 پروژه، 12 پروژه در سال 94 و 2 پروژه در سال 95 به بهره‌برداری خواهد رسيد و تخصیص اعتبار خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که برای 214 میلیارد تومان باقی‌مانده، 7 پروژه تعریف شده است؛ گفت: 30 میلیارد تومان برای آب‌رسانی به 5 هزار خانوار روستایی درنظر گرفته شده است که در سال 94 به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: انتقال 600 کیلومتر آب با لوله با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان می‌باشد که در سال 94 به بهره‌برداری خواهد رسید که اعتبارات آن از منابع ماده‌ي 10 و 12 سازمان مدیریت بحران پیشنهاد شد. رضایی افزود: 8 مجتمع گلخانه‌ای با مبلغ 3 میليارد تومان و 18 مجتمع دامپزشکی با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان، از دیگر پروژه‌های این حوزه می‌باشد که برای سال 94 تأمین اعتبار می‌شود.
وی گفت: درخصوص ردیف اعتباری برای راه‌آهن استان نیز 10 میلیارد تومان برای مطالبه و اجرا درنظر گرفته شده است. برای تسریع در بهره‌برداری از این پروژه، خارج از ردیف اجرایی دولت، مطالبه‌هایی صورت گرفته تا بتوانیم از طریق فاینانس، این پروژه را زودتر به بهره‌برداری برسانیم.
رضایی گفت: 100 میلیارد از 270 میلیارد تومان برای 100 کیلومتر راه در 7 منطقه می‌باشد که ریز پروژه‌های آن، تعریف شده است.
وی افزود: طی مکاتباتی که وزیر با دکتر «نوبخت» داشته‌اند، به‌دنبال این هستیم تا برای 68 میلیارد تومان باقی‌مانده، ریز پروژه‌ها و محل اعتبارات باقی‌مانده، زمان و مکان آن، مشخص و ابلاغ شود.
وی خاطرنشان کرد: حوزه‌ی دوم سفر دکتر روحانی، به 7 پروژه‌ای که مصوب شد ولی اعتبار آن مشخص نشد، برمی‌گردد. این پروژه‌ها را آقای «شریعتمداری» معاون اجرایی رئیس‌جمهور، به وزرای مربوطه انعکاس داده است که شامل طرح اجرای عملیاتی آبخیزداری برای سال 94 و 95، اجرای مالش‌پاشی و بوته‌کاری در سطح استان در سال 94، تأکید بر عملیاتی‌شدن تصفیه‌خانه‌ي بیرجند، تأکید بر توسعه و بهره‌برداری از منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی بیرجند، تسریع در گازرسانی به شهرستان نهبندان، گازرسانی به شهرستان‌های مود و سربیشه و همچنین اختصاص 60 میلیارد تومان به طرح‌های سرمایه‌ي در گردش به بانک‌های استان بود که 90 درصد این مبلغ را واحدهای تولیدی، صنعتی و تجاری استان استفاده کرده‌اند.
وی، محور سوم سفر رئیس‌جمهور را به 22 سرفصل درخواست‌ها و مساعدت‌هایی که در حاشیه‌ي سفر و در نشست‌ها، وزرای دولت به دستگاه‌های استان داده‌اند، اختصاص داد.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری خراسان‌جنوبی گفت: آقای شریعتمداری به وزیر صنعت، معدن و تجارت، 4 موضوع ازجمله ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی معدنی، ایجاد قطب ارتباطی با افغانستان، برقراری بهره‌مندی مرزنشینان از شعاع 50 کیلومتری مرز و کمک به ساختمان و تکمیل کارخانه‌ي سیمان باقران را واگذار کرد که در حال پیگیری است.
رضایی ادامه داد: درخصوص بسته‌های جبرانی ناشی از خسارت‌های خشکسالی کشاورزی و دامداري؛ ایجاد شهرک‌های صنعتی زراعی، روش‌های نوین آبیاری و وام‌های کم‌بهره نیز از مصوباتی است که در نشست ایثارگران و نخبگان، از وزیر مربوطه، مساعدت شده است.
وی تصریح کرد: درخصوص ورزش نیز احداث سالن‌های ورزشی، تجهیز و استانداردسازی سالن‌ها، احداث و تجهیز خانه‌های ورزشی و احداث سالن‌های اختصاصی برای انجام فعالیت‌های خاص، از مصوباتی بود که در نشست ایثارگران و نخبگان مطرح گرديد و از وزیر ورزش و جوانان، مساعدت گرفته شد.
وی افزود: تقویت شورای فرهنگ عمومی استان و ایجاد کتابخانه در شهر بیرجند نیز از وظایفی بود که جناب شریعتمداری بر عهده‌ي وزیر فرهنگ و ارشاد نهاد تا پیگیری شود.
رضایی عنوان کرد: درخصوص شهرستان نهبندان نیز نماینده‌ي ویژه‌ي ریاست‌جمهور در نشست سرمایه‌گذاران، پیشنهاداتی در قالب 8 بحث ازجمله توسعه‌ي تأمین اعتبار و تمدید آن، تسریع گازرسانی به شهرستان نهبندان، منطقه‌ی آزاد تجاری نهبندان، رونق بازارچه‌ي دوکوهانه، احداث پادگان نهبندان، سرمایه‌گذاری ایمیدرو در بخش معدن، دوبانده‌کردن محور مواصلاتی نهبندان - بیرجند و ارتقای بیمارستان 32 تختخوابی شهید آتش‌دست نهبندان مطرح کرد که مجموعه‌ي آن پیگیری شده و در دو مورد منطقه‌ي آزاد و بازارچه‌ي دوکوهانه هنوز دست نگه داشته شده است.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1140
  • -
  • بازدید کل 2724868