برند خاصی برای صنایع دستی خراسان‌جنوبی تعیین شود

«ناصری» با اشاره به این‌که در حال حاضر، سند توسعه‌ي استان در حال تنظیم است؛ اظهار کرد: باید بخش گردشگری استان در این طرح به‌صورت ویژه دیده شود. مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که به‌دلیل کمبود آب در استان باید اشتغال‌های کم‌آب ایجاد شود، افزود: در خراسان‌جنوبی پتانسیل‌های زیادی در زمینه‌ي معدن و گردشگری وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی درست، به فعلیت برسد.
وی با بیان این‌که بحران آب در استان، مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کرده است؛ بیان کرد: بحران آب، ما را وادار کرده تا در تصمیماتی که قبل از این گرفته شده، تجدیدنظر شود. ۹۰ درصد آب استان در بخش کشاورزی هزینه می‌شود که از این میزان ۵۰ درصد هدر می‌رود.
وی با اشاره به این‌که ۲۴ درصد اشتغال استان در زمینه‌ي کشاورزی است، افزود: اما در این بخش، بیش‌ترین هدررفت آب را داریم. بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی در معرض تهدید جدی کم‌آبی است که باید در این رابطه به بحران آب در استان، نگاه خوش‌بینانه داشته و مدیریت موجود منابع آب را در دستور کار خود قرار دهیم.
ناصری افزود: با انتقال آب از دیگر استان‌ها نیز هزینه‌ي آب آن‌قدر گران تمام می‌شود که صرفه‌ي هزینه در هیچ بخشی را ندارد. وی افزود: بخش گردشگری، نیازمند زیرساخت‌های اساسی است و باید در این زمینه، قابلیت‌های هر شهرستان شناسایی شود که اولویت‌دادن به بخش گردشگری، در اشتغال روستايیان تأثیرگذار است.
وی با بیان این‌که باید به بخش کشاورزی به‌عنوان یک بخش اشتغال‌زا با کم‌ترین سرمایه توجه کنیم، گفت: باید برند گردشگری و صنایع دستی برای خراسان‌جنوبی تعیین شود. باید بر اساس این برند، صنایع دستی و ظرفیت‌های گردشگری خود را به دیگر استان‌ها معرفی کنیم. صنایع دستی تنها ظرفیتی است که به ما قابلیت کنترل اشتغال در روستاها را می‌دهد. ناصری با تأکید بر این‌که استان با بحران جدی آب مواجه است، افزود: در حال حاضر، شهرک صنعتی فردوس با تانکر آب‌رسانی می‌شود. وی با بیان این‌که باید توریسم‌درمانی در استان رونق گیرد، افزود: از طریق توریسم‌درمانی می‌توانیم بیمارانی از کشور افغانستان را در خراسان‌جنوبی پذیرش کنیم که سبب رونق گردشگری استان شود.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1392
  • -
  • بازدید کل 2726439