خانه‌هاي مهر معلولان آرين‌شهر، آب و برق ندارد

سال 89 عمليات احداث 30 واحد مسکوني مهر براي معلولان زير پوشش بهزيستي آرين‌شهر آغاز شد اما اين واحدها با اين‌که از اواخر پارسال، آماده‌ي بهره‌برداري است؛ هنوز به‌دليل اجرانشدن شبکه‌هاي آب، برق و گاز، خالي مانده است و متقاضيان هنوز نتوانسته‌اند در اين واحدها ساکن شوند.
کارشناس مسکن اداره‌کل بهزيستي استان مي‌گويد: حدود چهار ماه از پايان ساخت‌وساز اين واحدها مي‌گذرد اما هنوز تعاوني موردنظر، پروژه را به بهزيستي تحويل نداده است. «ايوبي» تأمين‌نشدن آب و برق را دليل تحويل‌ندادن واحدها مي‌داند و مي‌افزايد: استانداري، اين پروژه را افتتاح نمي‌کند؛ چون شبکه‌هاي آب و برق آن اجرا نشده و دليل آن، واقع‌شدن اين واحدها روي تپه و مشکلات زيرساختي مربوط به آن است. چون براي ايجاد شبکه‌ي آب‌رساني و لوله‌کشي، مشکلاتي وجود دارد.
 به‌گفته‌ي وي، با توجه به اين مشکلات، اعتبار زيادي براي فراهم‌کردن زيرساخت‌هاي مورد نياز پروژه، لازم است و با شرکت‌هاي خدمات‌رسان براي حل اين مشکل، مکاتبه شده اما آنان تحقق اين خواسته را منوط به تأمين اعتبار مي‌دانند. به همين دليل هنوز در اين زمينه، اقدامي انجام نشده است. وي ادامه مي‌دهد: با اين‌که پروژه‌ي مسکن مهر آرين‌شهر در فاصله‌ي حدود 150 متري مسکن معلولان قرار دارد، از آب و برق برخوردار است اما مسکن معلولان از اين امتيازها محروم است و بايد سريع‌تر شرکت‌هاي خدمات‌رسان با اختصاص اعتبار لازم براي حل مشکل اقدام کنند.
مسئول تعاوني مسکن معلولان بهزيستي قاين نيز مي‌گويد: واحدهاي مسکن معلولان آرين‌شهر از بهمن‌ماه پارسال، آماده‌ي بهره‌برداري است اما به‌دليل نداشتن آب، برق و گاز هنوز به متقاضيان تحويل نشده است تا در واحدهاي مسکوني ساکن شوند. به‌گفته‌ي «وطن‌خواه» محلي که پروژه در آن اجرا شده، مناسب نبوده و از لحاظ مهندسي، کارشناسي‌شده نيست. به همين دليل در اجراي شبکه‌هاي آب، برق و گاز، مشکلاتي به‌وجود آمده و اين مسئله باعث بلاتکليفي تعاوني و متقاضيان شده و نمي‌توان براي قسط‌بندي وام‌ها اقدام کرد. وي ادامه مي‌دهد: در آخرين مکاتبه‌ها براي حل مشکل، مسئولان مربوط به نبود اعتبار اشاره کردند و قول مساعد دادند از محل اعتبارات امسال، تحقق خواسته‌ي متقاضيان پروژه در اولويت قرار گيرد اما تاکنون اين قول‌ها محقق نشده است. به گفته‌ي وي، بر اساس قول مسئولان شرکت گاز، تا پايان امسال، پروژه‌ي گازرساني به اين واحدها اجرا مي‌شود.
معاون سياسي و عمراني فرماندار قاينات نيز در توضيح موارد مطرح‌شده مي‌گويد: در اين پروژه، موانع و مشکلاتي وجود دارد که بخشي از آن، متوجه مالکان واحدها است؛ چون هنوز پروانه‌ي ساختماني ابتدايي و پايان‌کار نگرفته‌اند اما با توجه به مشکلات اين قشر براي آماده‌سازي پروژه، با شهرداري مکاتبه شده که در اين زمينه، سخت‌گيري نشود و هزينه‌هاي مربوط به‌نوعي از سيستم دولتي پرداخت شود که در اين ارتباط، قول مساعد داده شده است.
«اسدالهي» درباره‌ي مشکلات زيرساختي پروژه مي‌افزايد: اين مسائل، قابل حل است اما شايد روند عمليات اجرايي را کُند کند. با اين وجود، پارسال حدود 900 ميليون ريال براي برق‌رساني به اين واحدها اختصاص يافت اما چون براي گرفتن پروانه‌ي ساختماني و پرداخت حق و حقوق شهرداري اقدام نشده بود؛ شهرداري سابق آرين‌شهر در اين زمينه، همکاري نکرد و اعتبار موردنظر برگشت کرد.
وي ادامه مي‌دهد: امسال با مکاتبه‌ي انجام‌شده، شهردار فعلي براي تعامل و همکاري در اين پروژه، اعلام آمادگي کرده است. وي با بيان اين‌که به‌زودي عمليات برق و آب‌رساني به واحدها آغاز مي‌شود، مي‌افزايد: به‌زودي جلسه‌اي با شرکت‌هاي خدمات‌رسان برگزار مي‌شود تا مشکل در کوتاه‌ترين زمان، برطرف شود. وي، زمان اجراي اين پروژه را منوط به تأمين اعتبار مي‌داند و مي‌گويد: با توجه به گذشت فصل توزيع اعتبارات، قرار است از منابع ديگر براي تأمين اعتبار لازم پيگيري شود.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1368
  • -
  • بازدید کل 2726415