آب‌ترش سربیشه، جاذبه‌ای بی‌رقیب در کویر

گزارشگر: طيبه عابديني

فراهم‌بودن جاذبه‌های طبیعی خدادادی در یک منطقه می‌تواند در جذب توریسم، مؤثر باشد. آب‌ترش سربیشه به‌لحاظ داشتن آب معدنی، شرایط محیطی بکر و زیرساخت مناسب، یکی از مناطق شاخص گردشگری در شهرستان سربیشه می‌باشد.
آب چشمه‌ي آب‌ترش از شکاف سنگ‌های آندزیت بازالت، از زمین خارج می‌شود و بالابودن مقدار گاز دی‌اکسیدکربن و سیلیس، نشان‌دهنده‌ي منشأ عمیق آب این چشمه است. آب‌ترش سربیشه در ردیف آب‌های کلروسدیم و سولفات کلسیم همراه با منیزیم ولرم بوده که این آب دارای خواص درمانی برای بیماري‌های پوستی، گوارشی، سوءهاضمه و... می‌باشد.
«سعید مکرمی‌فر» مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سربیشه با بیان این مطلب افزود: مجتمع آب معدنی احداث‌شده در آب‌ترش سربیشه با دارابودن امکانات مناسب برای رفاه گردشگران، فرصتی مناسب را به‌وجود آورده است تا تعداد گردشگران نسبت به سال‌های گذشته، رو به افزایش بوده و تأثیر به‌سزایی در اقتصاد منطقه داشته باشند.
مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سربیشه گفت: این مجموعه دارای دو قسمت جهت استفاده از آب معدنی است که هر قسمت دارای 7 وان و 4 دوش و همچنین سرویس بهداشتی و 6 آلاچیق جهت اسکان مسافرین می‌باشد.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات مجموعه‌ي آب معدنی آب‌ترش، جاده‌ي دسترسی به آن است که جهت آسفالت 6 کیلومتر باقی‌مانده، نیازمند اعتبارات می‌باشد تا با آسفالته‌شدن جاده، مسافرین راحت‌تر به منطقه‌ي مذکور، دسترسی پیدا کنند.
مکرمی‌فر افزود: اين مرکز در بين مراکز آب درمانی -که شامل آب‌گرم لوت، آب‌گرم فردوس و آب‌ترش سربیشه است- رتبه‌ي سوم از حیث بازدیدکننده را دارد و در میان 5 جاذبه‌ي برتر شامل روستای هدف گردشگری چنشت، مزار بی‌بی زینب خاتون، سد برکو، معدن گورید و آب‌ترش سربیشه، رتبه‌ي دوم هم‌ردیف با روستای چنشت را دارا می‌باشد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 681
  • -
  • بازدید کل 2725728