از سال ۸۸  فعالیت بازارچه‌ی مرزی «دوکوهانه»‌ی نهبندان،  تحت‌الشعاع گمرک «ماهیرود» قرار گرفت
آيا امیدی به بازگشت روزهای خوب برای «دوکوهانه» هست؟

چند هفته پیش بود که پایگاه اطلاع‌رسانی «سوغات‌نیوز»، خبری را بر روی سایت گذاشت؛ مبنی بر این‌که دکتر «هروی» نماینده‌ی شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در نشست اعضاي شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان زیرکوه، اعلام نموده بود که با مذاکرات صورت‌گرفته با وزیران امور خارجه، اطلاعات و کشور، مجوز رونق و ایجاد گمرک بازارچه‌ی «یزدان» را گرفته است که البته این مطلب، چند روز بعد بنا به دلایلی، از روی خروجی سایت برداشته شد.
اما گویا این موضوع، واقعیت داشته است؛ چراکه بامداد چهارشنبه (۱۲ شهریور) هیئت ۱۵ نفره‌ای از وزارت کشور با همراهی دکتر هروی، عازم بازارچه‌ی یزدان شده و از نزدیک از این بازارچه، بازدید میدانی داشته‌اند. این هیئت قرار است در استانداری، نشست و مذاکراتی با مسئولان داشته باشند.
اما نکته‌ی اساسی این‌جاست که هنوز ملت رنج‌دیده و محروم این خطه‌ی جنوبی خراسان، آن خاطره‌ی تلخ و اتفاقاتی را که باعث شد بازارچه‌ی دوکوهانه‌ی نهبندان به وضعیت فعلی درآید، فراموش نکرده‌اند.
از نیمه‌ی دوم سال ۸۸ فعالیت و رونق بازارچه‌ی مرزی دوکوهانه‌ی نهبندان، تحت‌الشعاع راه‌اندازی گمرک «ماهیرود» قرار گرفت. خدای ناکرده، مخالف راه‌اندازی گمرك یزدان نبوده و نیستیم ولی جای نگرانی این‌جاست که آيا احیاناً با راه‌اندازی «بازارچه‌ی یزدان» مانند ماهیرود، رونق دوکوهانه تحت‌الشعاع یزدان قرار نخواهد گرفت؟ آیا عملاً دیگر هیچ امیدی به رونق و بازگشت به روزهای خوب برای «دوکوهانه» خواهد بود؟
ای‌کاش پیگیری می‌شد تا آقایان وزارت کشور هم‌زمان با بازدید از بازارچه‌ی یزدان زیرکوه؛ از بازارچه‌ی مرزی دوکوهانه‌ی نهبندان -که با غفلت و کم‌کاری مسئولان چند سال پیش، در حال حاضر با زیرساخت‌های فراوان، در حال تعطیلی است- نیز بازدیدی به‌عمل می‌آوردند؛ بلکه آقایان از نزدیک مشاهده می‌نمودند که چه بر سر این مردم آمده و چه حق بزرگی از مردم مرزنشین نهبندان و اقتصاد شهرستان، تضییع شده است.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 671
  • -
  • بازدید کل 2725718