دو مدرسه‌ي خضری دارای مشکل هستند
در مراسم افتتاحیه‌ي 2 پروژه که با حضور مسئولان بخش نیمبلوک، فرماندار قاینات و معاون امور عمرانی استانداری استان برگزار شد؛ «شرافتي‌راد» از عدم حضور رئیس دانشگاه پیام‌نور استان انتقاد کرد و گفت: دانشگاه پیام‌نور خضری با پیگیری‌های مستمر مسئولان شهر خضری و دشت‌بیاض و فرمانداری قاینات سامان یافت. فرماندار قاينات با بیان این‌که قول‌ِ به بهره‌برداری رسیدن این دانشگاه در بهمن سال گذشته داده شده بود، افزود: این دانشگاه -كه 700 دانشجو از شهرهای مجاور دارد- هنوز آسفالت، تعریض جاده، سوله، تلفن و... ندارد که باید رئیس برای افتتاحیه و پاسخ‌گویی به مشکلات، حاضر می‌شد.
پروژه‌ي میدان امام‌رضا(ع) شهر نیمبلوک با 3 هزار و 200 مترمربع و با اعتبار 250 میلیون تومان و همچنين ساختمان دانشگاه پیام‌نور خضری و دشت‌بیاض با یک‌هزار و 228 مترمربع در دو طبقه با اعتبار 700 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید. در مراسم افتتاح اين پروژه‌ها، امام‌جمعه‌ي خضری و دشت‌بیاض گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید، دو مدرسه‌ي خضری و دشت‌بیاض دارای مشکل هستند. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین «مدنی» افزود: دبستان بدر دشت‌بیاض با پیشرفت 90 درصدی و هنرستان مبتکران خضری با 80 درصد پیشرفت فیزیکی، بیش از دو سال شده که به حال خود رها شده است و باید فکری اساسی در این زمینه، برداشته شود؛ چراکه دانش‌آموزان از نظر امکانات و فضای آموزشی، دچار مشکل هستند.

زلزله در شهرستان زيركوه
به گزارش مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساعت 18:42 روز سه‌شنبه (11 شهريور 1393) زلزله‌ای به بزرگی 4/3 درجه در مقیاس ریشتر، شهرستان زیرکوه را لرزاند. اين زلزله در ديگر شهرهاي منطقه ازجمله اسفدن و حتي قاين، احساس شد.

شهرستان زيركوه هیچ واحد تولیدی صنعتی فعالي ندارد

«خانزاده» فرماندار زيركوه در مراسم افتتاح پروژه‌هاي هفته‌ي دولت گفت: در شهرستان جدیدالتأسیس زیرکوه از نظر زیرساخت‌ها، مشکلات اساسی داریم که این مشکلات در حوزه‌ي راه، شبکه‌های خدماتی، بهداشت و درمان، آموزش‌وپرورش، آموزش عالی و ایجاد اشتغال پایدار است. در زمینه‌ي اشتغال متأسفانه هیچ واحد تولیدی صنعتی فعال نداریم و اگر بنا داریم جمعیت را در شهرستان مرزی، تثبیت و پایدار کنیم؛ نیاز به یک اشتغال پایدار است که مستلزم تلاش و مساعدت‌های دولتی، تعاونی و خصوصی می‌باشد.

سرو کهن‌سال روستای زول در فهرست میراث طبیعی به‌ثبت رسید
درخت سرو کهن‌سال تلخیک در جلسه‌ي کمیته‌ي ثبت و حریم میراث طبیعی، 29 مرداد سال جاری در فهرست میراث طبیعی به‌ثبت رسید. این سرو کهن‌سال با قدمت 800 سال در روستای زول (3 کیلومتری جاده‌ي قاین به‌سمت روستای زول) در دره‌ي تلخیک زول واقع شده است. ازجمله مشخصات کلی این درخت می‌توان به وسعت تاج حدود 111 مترمربع، محیط تنه 5 متر، قطر تنه 160 سانتی‌متر، داشتن ظاهری شاداب و سبز، سازش‌پیداکردن با شرایط محیطی و مقاومت در شرایط مختلف زیستن طی سال‌های رشد و همچنين تقدس و اعتقادات عمیق مردم منطقه به این درخت، اشاره کرد. قرارگیری درخت در محلی با دید مناسب از کنار جاده و سهولت دسترسی به آن (مسیر ویژه‌ي اکوتوریسم) و همچنين شرایط منطقه (دره و چشمه‌ي تلخیک) به‌لحاظ زیرساخت‌های گردشگری، از ارزش خاصی برخوردار است.

خدمات برقي شهر اسفدن در اداره‌ي برق زیرکوه انجام می‌شود
اسفدن خبر- در پی پاره‌شدن یک رشته سیم از شبکه‌ی برق خیابان شهید بهشتی شهر اسفدن -که صبح سه‌شنبه (4 شهريور) صورت گرفت- يك سر سیم روی پیاده‌رو افتاده و داخل کانال، رها شده بود و موجب نگرانی خانواده‌ها شده بود. اهالی کوچه پس از مشاهده‌ي این موضوع، به اداره‌ي برق شهرستان زیرکوه اطلاع‌رسانی نمودند که با وجود پیگیری‌های تلفنی متعدد متأسفانه تا ساعت 15 همان روز، هیچ‌گونه اقدامی توسط مأمورین اتفاقات برق زیرکوه انجام نگرفت. «عباسیان» یکی از اهالی خیابان می‌گوید: پس از تماس‌های مکرر، مأمورین برق پس از گذشت 9 ساعت، به محل حادثه مراجعه نمودند. به گفته‌ی این شهروند، والدین از بیم خطر برق‌گرفتگی، ناچار شدند کودکان خود را در این ساعات، در خانه زندانی کنند تا از شر خطرات برق‌گرفتگی به فرزندان‌شان فارغ شوند که مأمورین حدود ساعت 15 حاضر شدند و نسبت به رفع مشکل، اقدام نمودند! گويا به‌دلیل وسعت حوزه‌ی عمل شهرستان زيركوه و هم‌زمانی این مشکل با چند مورد اتفاق برق در جاهای دیگر، تا بازگشت مأمورین، هیچ‌گونه امکان خدمات‌دهی میسر نبوده است. لازم به یادآوری است اسفدن در تقسیمات سیاسی اخیر، جزو بخش مرکزی شهرستان قاینات است و می‌بایست مکاتبات و مراجعات شهروندان در قاین و درخصوص برق نیز اختصاصاً مدیریت برق قاین انجام می‌گرفت اما به‌دلیل مسافت کوتاه تا شهر حاجی‌آباد و به‌دلیل خدمات بهتر و سریع‌تر کلیه‌ی خدمات برقی ازقبیل خرید و نصب امتیاز برق، اخذ پاسخ استعلامات و... در زیرکوه انجام می‌شود!


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 745
  • -
  • بازدید کل 2725792