رتبه‌ي اول قاينات در بيمه‌ي محصولات كشاورزي

فاطمي- قاينات از نظر بيمه‌ي محصولات کشاورزي، رتبه‌ي اول استان را دارد و 96 درصد محصولات کشاورزي بيمه‌شده‌ي استان، مربوط به اين شهرستان است. فرماندار قاينات، با اعلام اين مطلب، از برگزاري اولين همايش استاني توسعه‌ي فرهنگ بيمه، در آبان، به ميزباني شهرستان قاينات، خبر داد و گفت: قاينات در شمال استان و در منطقه‌اي کوهپايه‌اي، واقع شده است و هر سال به‌دليل سرمازدگي، تگرگ، سيل و... خسارات زيادي به کشاورزان و دامداران، تحميل مي‌شود. «شرافتي‌راد»، توسعه‌ي فرهنگ بيمه و افزايش کيفيت و کميت توليد محصولات کشاورزي را از اهداف برگزاري اين همايش، عنوان کرد. وي، سطح زير کشت محصولات زراعي قاينات را 23 هزار و 269 هکتار و محصولات باغي را 9 هزار و 853 هکتار برشمرد و گفت: 17/21 درصد محصولات زراعي و باغي استان، در شهرستان قاينات، کشت مي‌شود.
 

جلسه‌ي رؤ‌ساي هيئت‌هاي ورزشي با سرپرست اداره‌ي ورزش و جوانان

اولین جلسه‌ي مشترک رؤسای هیئت‌های ورزشی شهرستان قاینات با سرپرست اداره‌ي ورزش و جوانان، برگزار شد. در این جلسه، کارشناس امور ورزشی اداره، آیین‌نامه و چارت هیئت‌های ورزشی را برای رؤساي هيئت‌ها، بيان نمود و بر به‌روزکردن مربیان و داوران و شناسایی پیشکسوتان هر رشته، تأکید كرد. رؤسای هيئت‌ها نیز خواسته‌ها و پیشنهادات خود را بیان نمودند. معاون اداره‌ي ورزش و جوانان، در پایان جلسه، با جمع‌بندی موضوعات ارائه‌شده، بر هماهنگی در اجرای برنامه‌های فرهنگی ورزشی، ارائه‌ي تقویم سالیانه، تکمیل چارت هیئت‌ها، برگزاری نشست‌های تخصصی با اعضاي هیئت‌ها و توجه ویژه به جوانان و برنامه‌های فرهنگی در حوزه‌ي جوانان، تأکید نمود.
 

اخبار دانشگاه‌ آزاد

* مقاله‌ي چند نفر از دانشجویان کارشناسی‌ارشد حسابداری واحد قاینات در یازدهمین سمینار ملی حسابداری ایران (معتبرترین سمینار حسابداری در كشور) -که در دانشگاه فردوسی مشهد، برگزار گرديد- به‌صورت سخنرانی، پذیرفته شد. «ميرزايي» معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه گفت: این آمار، در نوع خود، بی‌نظیر است؛ چراکه احتمال قبولی مقالات، با توجه به حجم مقالات ارسالي به سمينار علمی، حدود 25 درصد بوده است.
وي، عنوان مقالات پذيرفته‌شده را به شرح زير، اعلام نمود: مقاله‌ي دانشجو «امیر آزادی مرند» و دكتر «محمود لاری» تحت عنوان «بررسي تأثير محاسبات توري در فن حسابداري»؛ مقاله‌ي دانشجويان «مهدی نیک‌اختر» و «سمیرا بلوچی» و دكتر «محمود لاری» با عنوان «وضعيت اساتيد حسابداري: هرم رتبه‌ي علمي، چالش‌هاي ارتقاي علمي و شرايط کاري»؛ مقاله‌ي دانشجويان «اعظم ابوالحسن‌نژاد» و «ابوالفضل اخلاقی» و دكتر «محمود لاری» با عنوان «بررسي تعارض کار - خانواده بر روي رضايت‌مندي شغلي در چارچوب متغيرهاي جنسيت، وضعيت تأهل، وضعيت اولاد و جايگاه شغلي» و مقاله‌ي دانشجويان «بهاره حقیقی‌طلب» و «سید محمدصادق موسوی» با عنوان «تجديد ارزيابي دارايي‌هاي ثابت، از تئوري تا اجرا».

 

برگزاری دوره‌ي عمومی کشت زعفران براي زعفران‌كاران قاين

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای استان، از برگزاری دوره‌ي عمومی کشت زعفران در مرکز فنی‌وحرفه‌ای بیرجند برای زعفران‌کاران قاينی، خبر داد. «خوشایند» گفت: در این دوره‌ي آموزشی، 100 نفر از زعفران‌کاران شهرستان قاينات، بر اساس درخواست خود، شرکت کرده‌اند. وی، هدف از برگزاری این دوره را آموزش صحیح کاشت، نگه‌داری و برداشت زعفران به زعفران‌کاران، جهت افزايش کیفیت زعفران تولیدی برای صادرات، بيان كرد.
ثبت بيش از هزار واقعه‌ي ولادت در قاینات
رئیس اداره‌ي ثبت احوال قاینات گفت: در 6 ماهه‌ي اول امسال، 1267 واقعه‌ي تولد در قاینات، به ثبت رسید كه نسبت به مدت مشابه سال قبل، 9/1 درصد کاهش داشت. «رجب‌زاده» گفت: ولادت ثبت‌شده‌ي شهری، 739 و ولادت روستایی، 528 روی‌داد بوده است و 641 نوزاد پسر و 626 نوزاد دختر، متولد شدند. وي افزود: در مقابل تولد 100 دختر، 102 نوزاد پسر، به دنیا آمده است. در اين مدت، بیش‌ترین فرزندآوری، در گروه سنی مادران 25 تا 29 ساله، با رقم 78/30 درصد بوده است. وي از 11 مورد دوقلوزایی در قاینات در این مدت، خبر داد.

 

حل مشکل دو نقطه‌ي پرحادثه‌ي روستايي در قاينات

احداث پل در ورودي روستاي حاجي‌آباد نوغاب و تعريض پل روستاي خشکان، مشکل دو نقطه‌ي پرحادثه‌ي روستايي را در شهرستان قاينات، رفع مي‌کند. رئيس اداره‌ي راه و شهرسازي قاينات، انجام اين طرح‌ها را با همکاري يک پيمانکار و مجري پروژه‌ي باند دوم محور قاين - گناباد و با استفاده از منابع داخلي اين اداره، اعلام کرد. «صادقي» گفت: عمليات احداث پل زيرگذر روستاي حاجي‌آباد نوغاب و تعريض پل ورودي روستاي خشکان، آغاز شده است و پيشرفت فيزيکي 30 درصدي دارد.  وي افزود: امسال از محل اعتبارات تملک دارايي، تخصيص 26 ميليارد و 579 ميليون ريال براي اجراي 18 طرح راهداري، آسفالت راه‌ها و طرح‌هاي جامع روستايي و شهري، تصويب شده است.
 

اخبار كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان

* در جشن «پرواز بادبادک‌ها»، بیش از 500 کودک و نوجوان، در کنار خانواده‌های‌شان، حضور داشتند. «زهرا صیفی» مربی و مسئول مرکز فرهنگی هنری قاین، هدف از برگزاری این جشن را تقویت روحیه‌ی نشاط و شادمانی کودکان و گرامی‌داشت روز «میراث فرهنگی، کودک و طبیعت» عنوان کرد.  
* 50 کودک روستای مهنج، با حضور در مرکز فرهنگی هنری قاین، در کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی، شرکت کردند و از بخش‌های مختلف اين مرکز، بازديد نمودند. سپس در کارگاه نقاشی، زیبایی‌های طبیعت را به‌تصویر کشیدند و با خواندن کتاب «هی، با من دوست می‌شوی»، با کتاب، بیش‌تر دوست شدند و با شنیدن قصه‌ي «آش سنگ»، درس وحدت و همکاری را آموختند. چیدن پازل پوستر «زنده‌باد کودکی، زنده‌باد زندگی»، ساخت کاردستی و کارگاه سفال، از دیگر برنامه‌هایی بود که بچه‌های روستای مهنج، در آن شرکت کردند.

 

اخبار ورزشي

* هیئت کونگ‌فو شهرستان قاینات، به مناسبت روز جهانی کونگ‌فو، جشن نیوکونگ‌فو را برگزار نمود. این جشن، با حضور استاد «معصولی» بنیان‌گذار سبک نیوکونگ‌فو در کشور، فرماندار قاينات، سرپرست اداره‌ي ورزش و جوانان و اعضاي شورای شهر، در سالن آزادی، برگزار شد و کونگ‌فوکاران دختر و پسر شهرستان قاینات، به اجرای برنامه‌های رزمی و شکستن اجسام سخت پرداختند.  
* مسابقه‌ي قوی‌ترین کودکان آهنین شهرستان قاینات، در سالن ورزشی آزادی، با شرکت 70 نفر دختر و پسر در سنین 5 تا 7 سال، برگزار شد. آیتم‌های اين مسابقه، مطابق با آیتم‌های مردان آهنین کشور، طراحی شده بود و کودکان در آیتم‌های حمل چمدان، وزنه‌های تعادلی، بلندکردن تنه‌ي درخت و غلتاندن لاستیک، با هم به رقابت پرداختند. در رده‌ي دختران، «ماندانا حسن‌پور»، «غزل‌سادات قاسم‌زاده» و «رمضانی»؛ در رده‌ي پسران 5 تا 6 سال، «نوید عباس‌زاده»، «محمد اکبری» و «کورش صفار» و در رده‌ي 6 تا 7 سال، «سجاد علوی‌نژاد»، «مهدیار اردلان‌پور» و «امیرمحمد علمی»، مقام‌هاي اول تا سوم را کسب نمودند.

 

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1356
  • -
  • بازدید کل 2726403