عدم تأمین اعتبار آب‌رسانی به مزارع زعفران و باغات زرشک

با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار و دیگر مسئولین، جلسه‌ي بررسی وضعیت آب‌رسانی به باغات زرشک و مزارع زعفران کشاورزان، برگزار شد. در این جلسه، «آلامی» گفت: با وجود پیگیری صورت‌گرفته، تاکنون تأمین اعتبار آب‌رسانی به مزارع زعفران و باغات زرشک، محقق نشده است. وي از متولیان تأمین آب خواست تا نسبت به کاهش قیمت آب تانکر، حداقل تا پایان آبان، اقدام کنند. وي از جهادکشاورزی خواست كه تمام همت خود را وقف همکاری و خدمات‌رسانی به کشاورزان زعفران‌کار و زرشک‌کار نماید. آلامي با اشاره به این‌که افزایش نرخ کرایه‌ي حمل آب، بسیار زیاد است؛ از جهادکشاورزی و حمل‌ونقل پایانه‌های شهرستان خواست تا نسبت به تعیین نرخ پایه و حداقلی برای حمل آب کشاورزی، اقدام نموده و در طی فصل آبیاری مزارع، نظارت کافی بر این امر، داشته باشند.
 

بررسي مشكلات دو روستاي قاينات در بازديد بخشدار مركزي

بخشدار مرکزی و «صادقی» کارشناس سیاسی بخشداری، از روستای سفتوک، بازدید نمودند. در این بازدید، مشکلات و مسائل روستا، توسط شورای اين روستا، بیان شد: 1- لایروبی و کول‌گذاری یکی از قنات‌هاي روستا 2- آسفالت مسیر 5 کیلومتری سفتوک به خنجوک 3- احداث خانه‌ي عالم 4- حصارکشی میدان ورزشی روستا 5- اجرای طرح هادی.
همچنين «موسوی زارع» همراه با کارشناسان جهادکشاورزی و منابع‌ طبیعی و آبخیزداری، در روستای بزن‌آباد، حضور يافتند و از تعدادی از قنات‌هاي روستا، محل مورد درخواست اعضاي شورا برای احداث بند خاکی، غسال‌خانه‌ي روستا، پست‌بانک و دبستان روستا، بازدید شد و مشکلات زير، بیان شد: 1- عدم کیفیت آب شرب 2- لایروبی و مرمت قنات‌هاي روستا 3- احداث بند خاکی 4- بازسازی غسال‌خانه‌ي روستا 5- انتقال آب از یکی از چشمه‌های بالادست روستا به‌طول 6 کیلومتر برای مصرف آب شرب اهالی.

 

بالاترين نرخ بيكاري استان در قاينات

رئيس اداره‌ي تعاون، کار و رفاه اجتماعي، جمعيت شاغل شهرستان را 45 هزار و 911 نفر، اعلام کرد و گفت: از اين تعداد، 8272 نفر، زن هستند. يعني بر اساس اين آمار، نرخ مشارکت اقتصادي زنان در قاينات، 9/14 درصد و نرخ بيکاري آنان، 6/10 درصد مي‌باشد كه از نرخ بيکاري استان، بالاتر است. «سروري» با بيان اين‌که فقط 1000 زن شاغل در قاينات، مشمول خدمات بيمه‌ي تأمين اجتماعي هستند؛ نرخ بيکاري در قاينات را 5/7 درصد برشمرد و گفت: اين رقم، 8/0 درصد از نرخ بيکاري استان، بالاتر است. وي با گلايه از نحوه‌ي پرداخت تسهيلات مشاغل خانگي در قاينات و پرداخت‌نشدن تسهيلات مشاغل خانگي توسط بانک‌هاي عامل، به‌منظور کاهش نرخ بيکاري زنان گفت: 6700 متقاضي مشاغل خانگي در قاينات، همچنان منتظر دريافت تسهيلات هستند. وي، تعداد مجوزهاي صادرشده‌ي مشاغل خانگي قاينات را 2793 مورد، عنوان کرد و افزود: از اين تعداد، 2730 مورد، به بانک‌ها معرفي شدند که به 722 طرح، 9 ميليارد و 290 ميليون ريال (يعني فقط 77/17 درصد) تسهيلات، پرداخت شده است.
 

4 رشته‌ي كارشناسي‌ارشد جديد در دانشگاه آزاد

به‌زودي 4 رشته در مقطع كارشناسي‌ارشد، به جمع رشته‌هاي واحد قاينات، افزوده مي‌شود. سرپرست واحد قاينات گفت: دريافت مجوز تأسيس رشته‌هاي تحصيلات تكميلي در مقطع كارشناسي‌ارشد «برق - كنترل»، «تحقيقات آموزشي»، «عمران - مكانيك خاك و پي» و «مهندسي فناوري اطلاعات شبكه‌هاي كامپيوتري» از سازمان مركزي، در مرحله‌ي اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي‌باشد. همچنين «اسفرقي» از دريافت مجوز تأسيس رشته‌هاي علوم‌پزشكي در مقطع كارشناسي «پرستاري»، «هوشبري» و «مامايي» از سازمان مركزي دانشگاه آزاد كه در مرحله‌ي اخذ مجوز در وزارت بهداشت و درمان مي‌باشد، پيگيري اخذ مجوز تأسيس دانشكده‌ي علوم انساني و اخذ موافقت اصولي رياست عاليه‌ي دانشگاه، جهت تأسيس دانشكده‌ي علوم‌پزشكي در دانشگاه آزاد قاينات، خبر داد.
 

ايجاد دهكده‌ي گردشگري در آرين‌شهر

جلسه‌اي با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار، بخشدار سده، شورای آرین‌شهر، نماینده‌ي میراث فرهنگی و سرمایه‌گذار مربوطه، درخصوص بررسی ایجاد دهکده‌ي گردشگری در منطقه‌ي آرین‌شهر، برگزار شد. «آلامی» معاون فرماندار، با اعلام این‌که احداث این‌گونه طرح‌ها، علاوه بر جذب گردشگر و توریست، موجب شناساندن اماکن تاریخی و توریستی شهرستان می‌شود؛ گفت: شهرستان قاینات با داشتن آب‌وهوای مناسب، جاذبه‌های گردشگری و تاریخی متعدد و قرارگرفتن در مسیر مسافران و گردشگران جنوب و شرق کشور به خراسان‌رضوی، یکی از بهترین شهرستان‌ها برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌باشد.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1352
  • -
  • بازدید کل 2726399