يك قايني، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ايران

«سید تقی نوربخش» از طرف هیئت‌امنای تأمین‌اجتماعی، به‌عنوان مدیرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي ايران، انتخاب شد.
نوربخش در زمان مدیرعاملی «ستاری‌فر» در اين سازمان (دوره‌ي اصلاحات)، از مدیران ارشد آن بود. وي -كه اصالتي قايني دارد- عضو سابق شوراي ‌عالي نظام‌پزشكي و رئيس انجمن ارتوپدي ايران است.
«ربيعي» وزير كار، در مراسم معارفه‌ي وي گفت: دکتر نوربخش در پاک‌دستی، شهرت دارد و زندگی سالمی هم دارد. ایشان، نماد پاک‌دستی و سالم‌بودن است. وي، مدیریتي اثربخش دارد و فردی، معتدل است.

 

کلنگ خوابگاه دانش‌آموزی کمیته‌ي امداد قاین

با حضور استاندار، مدیرکل کمیته‌ي امداد و جمعی از مسئولین، کلنگ خوابگاه دانش‌آموزی كميته‌ي امداد در زمینی به‌مساحت 2300 متر، به زمین زده شد. مدیرکل امداد گفت: زمین این خوابگاه، توسط وارثین آقایان «صدر» و «خجسته» جهت احداث خوابگاه، واگذار شد. این خوابگاه با 1000 متر زیربنا و با ظرفیت 90 نفر، در مدت 18 ماه، ساخته خواهد شد. يك‌میلیارد و 600 میلیون تومان برای این پروژه، مورد نیاز است که در حال حاضر، 360 میلیون تومان آن، جهت شروع کار، در اختیار کمیته‌ي امداد امام شهرستان، گذاشته شده است.
 

طرح جداسازي آب شرب از فضاي سبز در آرين‌شهر

جلسه‌ي جمع‌بندي و تأييد طرح جداسازي آب شرب از آب فضاي سبز، با حضور معاونت عمراني استاندار، مديركل دفتر فني، شهردار آرين‌شهر و جمعي ديگر از كارشناسان و مسئولان در استانداري، برگزار شد و كليات طرح -كه بخش‌هايي از آن، تصويب شده بود- تأييد و مصوب شد. در اين جلسه، درخصوص پشتيباني ناظر، مشكلات جابه‌جايي خطوط، سرانه‌ي فضاي سبز، هزينه‌هاي انرژي، گونه‌هاي گياهي، جابه‌جايي چاه آب، كف‌شكني چاه موجود و الگوي كاشت شهرداري فردوس، تبادل‌نظر شد.
 

ثبت‌نام سی‌وششمین دوره‌ي مسابقات قرآن‌کریم

رئيس اداره‌ي اوقاف و امور خيريه‌ي قاين گفت: ثبت‌نام فعالان قرآنی در مرحله‌ي شهرستانی سی‌وششمین دوره‌ي مسابقات قرآن‌کریم، از اول مرداد، آغاز شده است و تا 30 مهر، ادامه دارد و تاکنون 76 نفر، ثبت‌نام کرده‌اند. حجت‏الاسلام «عباسی» افزود: در بخش مفاهیم 25 نفر، حفظ قرآن 30 نفر، ترتیل 11 نفر و در بخش قرائت 10 نفر، شرکت کرده‌اند. متقاضیان می‌توانند در دو رده‌ي سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال، تحت عنوان شکوفه‌ها و بزرگ‌سالان، ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام از متقاضیان در رشته‌های مفاهیم تخصصی، حفظ 1 جزء، 5/2 جزء، 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء و حفظ کل قرآن‌کریم، قرائت، ترتیل و تحقیق، انجام می‌شود.
 

توصيه‌ي امام‌جمعه‌ي قاين به مسئولين

امام‌جمعه‌ي قاین در ديدار با مسئولين قاينات، به‌مناسبت هفته‌ي دولت، گفت: مردم روی شما، حساب باز کرده‌اند و بایستی با تدبیر، کارهای‌تان را انجام دهید؛ چراکه اگر مدیریت، درست نباشد؛ کار هم برای مردم، نفعی ندارد. مردم، ناظر بر کارهای شما هستند؛ پس کارهای‌تان را با تدبیر، فکر و اندیشه‌ي خودتان، به بهترین وجه، پیش ببرید.

 

«حسین امینی» نماینده‌ي سابق قاینات، گزینه‌ي استانداری خراسان‌رضوی

وزیر کشور با بیان این‌که برای استانداری خراسان‌رضوی، «محمود صلاحی» استاندار سابق این استان و «حسین امینی» استاندار سابق سیستان‌وبلوچستان، جزو گزینه‌ها هستند، گفت: گزینه‌های زیادی، وجود دارد و ما در حال بررسی گزینه‌ها هستیم. «رحمانی فضلی» افزود: ‌یقیناً بنده برای انتخاب استانداران، نظرات نمایندگان ولی‌فقیه استان‌ها را می‌گیرم و با آن‌ها، مشورت کرده و سپس نظرات آن‌ها، بررسی می‌شود. در حال حاضر، کمیته‌ي مربوطه در حال بررسی گزینه‌ها و اسامی است.
 

اخبار كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان

هم‌زمان با فرارسیدن روز جهانی مسجد، اعضای مرکز فرهنگی هنری قاین با حضور در مساجد محل خود، به تحقیق پیرامون پیشینه‌ي تاریخی مساجد پرداخته و ماکت‌های دست‌سازشان را در معرض دید علاقه‌مندان قرار دادند و 20 نفر از اعضا، خلاصه‌ای از تحقیقات خود را ارائه کردند. مساجد قبا، جامع، علی‌بن‌ابیطالب(ع)، امام‌حسین(ع) و حضرت‌فاطمه(س)، 5 مسجد قاین بودند که ماکت آن‌ها توسط 5 گروه از اعضا، ساخته شد. تحقیق و ماکت مسجدجامع، کاری از اعضای گروه «نور» بود كه به‌عنوان گروه برتر، انتخاب شد. «مهدیه کاهی»، «مائده کاهی» و «صیامه قرایی»، از اعضای گروه نور، پیرامون مسجدجامع، تحقیق کرده بودند.  
* هفته‌ي فرهنگ رضوي در مركز قاين، با هدف تقويت باورهاي ديني و ايجاد روحيه‌ي نشاط و شادابي، از ۲۶ تا ۳۱ مرداد، برگزار شد. اعضاي مركز فرهنگي هنري قاين در بخش فرهنگي با موضوع «رضوي»، پاي قصه‌ي «تقاضاي گنجشك» نشستند. اعضا در كارگاه كاردستي، كارت‌هاي زيبايي از حرم مطهر امام‌رضا(ع) ساختند و شعرخواني، معرفي شخصيت امام‌رضا(ع)، معرفي سرزمين و سرود، از ديگر برنامه‌ها بود.

 

اخبار سپاه

* كاركنان پايور و وظيفه‌ي سپاه قاين در يادواره‌ي شهدا -كه به‌مناسبت هفته‌ي دولت در مسجدجامع قاين، برگزار شد- شركت كردند.  
* اولين جلسه از طرح «آيه‌هاي تمدن» ويژه‌ي دانش‌آموزان منتخب طرح، با حضور دانش‌آموزان دختر و پسر بسيجي كنكور 92 برگزار شد.  * كلاس آموزشي قوانين راهنمايي‌ورانندگي و اطفاي حريق براي كاركنان پايور و وظيفه، برگزار شد. مربيان اين دوره‌ها، سروان «محمدزاده» و «واحدي» بودند.

 

مرمت دو اثر تاريخي قاين

از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای 1391، محوطه‌سازی بخشی از دامنه‌ی ضلع جنوب‌غربي بنای بوذرجمهر قاینی با اعتبار 180 میلیون ریال، انجام شد. اين بنا -كه با شماره‌ي 2759 در فهرست آثار ملی، ثبت شده است- مقبره‌ي یکی از عرفای نام‌دار،‌ سیاست‌مدار و شاعر قرن 4 و 5 ه‌.ق است و در حاشیه‌ی جنوب قاین و در دامنه‌ی رشته‌کوه قهستان، قرار دارد و از بناهای ساخته‌شده در قرن 6 و 7 ه.ق است.
در ادامه‌ي مرمت‌های قبل، از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای  1391؛ اجرای سیستم روشنایی، مرمت تزیینات گچی، اجرای اندود گچ فضای داخلی و سنگ‌فرش مقبره‌ي «ابوالمفاخر» با اعتبار 80 میلیون ریال، انجام شد. اين بنا در دوره‌ي قاجار، ساخته شده و به شماره‌ي 2377 در فهرست آثار ملی، ثبت شده است. «ابومحمد حسن بن منصور» مشهور به «ابوالمفاخر»، از رجال ديني و سياسي، فقيه، محدث و رياضي‌دان قرن 6 هجري است. مقبره‌ي وي در يك كيلومتري جنوب شهر قاين، قرار دارد.

 

«هيس! دخترها فرياد نمي‌زنند» در سينما پارك قاين

سينما پارك قاين به‌عنوان اولين و تنهاترين سينماي خراسان‌جنوبي، اين فيلم جذاب را اكران نموده است. اين فيلم -كه محبوب‌ترین فیلم از دیدگاه تماشاگران در جشنواره‌ي سی‌ویکم فیلم فجر بود- به کارگرداني «پوران درخشنده» و با بازي «شهاب حسینی»، «مریلا زارعی»، «طناز طباطبایی»، «جمشید هاشم‌پور»، «فرهاد آییش»، «مائده طهماسبی» و... تهيه شده است. اين فيلم، به بررسی مسائل دختران جوان می‌پردازد و ترس از آبرو را در این دوره‌ي سنی، آسیب‌شناسی می‌کند. موضوعی حساس در جامعه‌ي ایران كه تا به امروز در سینمای ایران، كم‌تر مجال روايت، پيدا كرده است.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1328
  • -
  • بازدید کل 2726375