* فرزندان، کودکان و اهالی قاینات، چه گناه و تقصیری دارند که باید [...]. احداث پادگان‌هایی که هرکدام به‌مانند یک چاه نفت، ثمر می‌دهد. زمانی که یک توریست، وارد شهر می‌شود؛ کلی اشتغال و کار ایجاد می‌شود. هر سرباز، باعث رونق ترمینال، بازار و... می‌شود. نماینده، امام‌جمعه و فرماندار! این موضوع تا حصول نتیجه و جلوگیری از حق و حقوق تضییع‌شده‌ي شهر قاین، می‌بایست پیگیری شود. چرا باید شهری مثل قاین، نه نیروي زمینی، هوایی، هوانیروز و... نداشته باشد؟

* پلیس! چرا فقط سواری‌ها را جریمه می‌کنید؟ جلوي تریلي‌ها را هم بگیرید که خود را صاحب جاده دارند و سرعت‌شان هم زیاد است. اصلاً به سواری‌ها، احترام نمی‌گذارند و از آن‌ها، حساب نمي‌برند.

* مسئولین! چرا طرح تفکیک زباله‌ي قاین که برای اولین بار در استان بود، متوقف شد؟ علت چیست؟ چرا هر طرحی که در قاین، اجرا می‌شود؛ بعد از مدتی، تعطیل می‌شود؟!

* چرا ما از کسبه‌اي که کالای مرغوب در اختیار مردم می‌گذارند، سپاس‌گزاری نمی‌کنیم تا تشويق شوند؟ شغل‌هاي زيادي در قاین، زده شد و به‌خاطر استقبال‌نشدن، تعطیل شد. چرا؟

* خبر احداث دومین گود باستانی، ما را خوشحال کرد. امیدوارم احداث آن، سبب ایجاد روحیه‌ي رقابت و پیشرفت این ورزش شود و این بار مثل سِری قبل نشود که کلنگ احداث زورخانه توسط امام‌جمعه در محل فعلی پمپ گاز (پایین‌تر از پنج‌شنبه‌بازار) به زمین بخورد و بعد از مدتی، طرح و برنامه عوض شود.

* جوانان محله‌ی بالا، از نداشتن سالن ورزشی، رنج می‌برند.

* رياست سيمان قاين! ما رانندگان معدن، چه گناهى کرديم كه [...] هر جمعه بايد کار كنيم؟! آيا ما، استراحت و زندگى نداريم؟
* آنتن دیجیتال روستای تندیل، به‌خوبی عمل نمی‌کند.

* هزینه‌ای که براي معاینه‌ی پزشکی قبل از گرفتن گواهی‌نامه می‌گیرند، خیلی زیاد است.

* احساس مي‌كنم آقاي قرباني، هم خيلي دوست دارد كه وجهه‌ي بي‌علاقه‌ بودن به قدرت را نشان دهد و هم خيلي دلش مي‌خواهد حتي در دولت كسي كه منتقدش هم بوده است، سرش بي‌كلاه نماند!

* دکتر هروی! مشکل کمبود پزشک علوم آزمایشگاهی را مرتفع سازید.

* مردم قاین! اگه سیاسیون نمی‌تونن با هم اتحاد داشته باشن؛ شما، هیزم‌بیار معرکه نباشید. انتقاد از هروی و قربانی، دردی از ما دوا نمی‌کنه؛ فقط مشکلات رو بیش‌تر می‌کنه.

* مسئولين غله و بازرگاني! ما نانوايي‌ها، تا كي منتظر تغيير عادلانه‌ي قيمت نان باشيم؟

* مسئولين آموزش‌وپرورش! پيش‌دبستاني، اجباري است يا خير؟

* زمین چمن قاین، کی درست می‌شه؟ امیدی هست درست بشه؟

* چرا روستای تیغدر با وجود این‌که جمعیتش از روستاهای اطراف، بیش‌تر است؛ دهستان نیست؟ یک روستا برای دهستان‌شدن، چه شرایطی باید داشته باشد؟

* شهردار! آن‌قدر که هزینه کردین برای مجتمع طلای سرخ، كمي هم به فکر پارک‌ها باشین. قاين که غیر از پارک، جای دیگه‌ای رو نداره. پارک‌هاش هم که روشنایی نداره. جای تأسف داره. آبرومون رفته با این فضای شهر. اون هم از خیابون‌هاش که 8 شب، مغازه‌ها رو می‌بندند. انگار شهر ارواحه! یك ساعت مشخص براي بستن مغازه‌ها، درنظر بگیرین.  

* شهردار و شورا! وعده‌ها، یادتون رفته؟! زمستون شد! سری به کوچه‌های ابومنصور بزنید.

* پارک شادی همه‌ی شهرها، حرف نداره اما در شهر ما، آدم با دیدن پارک شادی، به یاد قرض‌هاش میفته!

* شهردارى قاين! قبل از فرارسيدن بارندگى و فصل سرما، نسبت به بازسازى و مرمت موزاييك‌هاى پياده‌روهاى خيابان‌هاى اصلى كه شل و لق شده، اقدام كنيد تا خرابى به قسمت‌هاى ديگر نرسد و موجب تحميل هزينه‌ي سنگين نگردد.

* چرا به‌جای بستن دوربرگردون‌ها، یك چراغ راهنمایی‌ورانندگی در اون‌جا نمی‌گذارید که هم تصادف‌ها، کم‌تر بشه و هم پیشرفت کنیم؟ بستن دوربرگردون باعث می‌شه كه همه، خلاف برن و درنتیجه تصادفات، بیش‌تر مي‌شه.

* قابل‌توجه شهردار و شوراي شهر! اگه ادامه‌ي بلوار شهرداري و پاسداران رو جزو طرح مهر ماندگار مي‌كرديد، زودتر انجام مي‌شد!

* شهردار! اگر براي يك ساعت به‌جاي من، پشت فرمان تاكسي باشيد؛ متوجه خواهيد شد كه سرعت‌گيرهاي شهر، چه‌قدر غيراستاندارد هستند. آسفالت چهارراه كشاورزي و بلوار سيمان، افتضاح است. چه‌طور مي‌توان هر روز، 10 ساعت روي اين‌همه سرعت‌گير و چاله‌چوله، رانندگي كرد و شب با اعصاب آرام، به خانه رفت؟!

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1365
  • -
  • بازدید کل 2726412