آغاز عمليات اجرايي مرحله‌ي اول خط انتقال گاز به اسفدن

در مراسمي با حضور استاندار و جمعي از مسئولين، عمليات اجرايي مرحله‌ي اول خط انتقال گاز به اسفدن، آغاز شد. مديرعامل شركت گاز استان درمورد ميزان اعتبار مورد نياز و زمان اجراي پروژه‌ي گازرساني به اسفدن گفت: مرحله‌ي اول پروژه، اجراي خط انتقال است که به‌زودي تجهيز کارگاه و عمليات اجرايي آن، آغاز مي‌شود اما مرحله‌هاي بعدي، منوط به تأمين اعتبار است که درصورت تخصيص به‌موقع، تا اواخر سال آينده، به بهره‌برداري مي‌رسد. به گفته‌ي وي، با بهره‌برداري از اين طرح گازرساني، 23126 مشترک گاز در قاينات خواهيم داشت.
همچنين رئیس شرکت گاز قاینات گفت: تا پایان امسال، 6 روستا به شبکه‌ي سراسری گاز، متصل می‌شوند. «مشهدی» با بیان این‌که گازرسانی به حفره‌های خالی قاین در حال اجرا است، گفت: برای اجرای این پروژه، اعتبار 700 میلیون توماني، اختصاص یافته است. وی از پروژه‌ي در حال اجرای گازرسانی به روستاهای محور شیرمرغ، خبر داد و افزود: برای اجرای این پروژه، 3 میلیارد تومان اعتبار، درنظر گرفته شده است.

 

كاهش 40 درصدي منابع آبي روستايي قاينات

مدير آبفا روستايي قاينات، با اشاره به تأثير خشکسالي‌هاي چند سال اخير بر منابع آب شرب شهرستان گفت: خشکسالي‌ها، باعث تقليل کيفيت آب در بسياري از منابع شده و به‌لحاظ کمي، 24 حلقه چاه عميق و دستي، خشک شده است. «دانشي‌پور» گفت: 12 حلقه چاه، کف‌شکني شده و بقيه از مدار مصرف، خارج شده است. وي افزود: 5 حلقه چاه ديگر بايد کف‌شکني شود که 5 ميليارد ريال اعتبار، نياز است.
به گفته‌ي وي، از 169 روستاي شهرستان، 112 روستا زير پوشش شبکه‌ي آب و فاضلاب روستايي است و به 14 روستا به‌دليل خشک‌شدن منابع آبي، با تانکر، آب‌رساني مي‌شود. وي افزود: هر فصل، 55 روستاي بالاي 20 خانوار، با تانکر، آب‌رساني مي‌شود و سالانه حدود 43200 مترمکعب آب، به روستاها حمل مي‌شود. وي، اعتبار مورد نياز براي آب‌رساني سيار را 2 هزار ميليون ريال دانست و گفت: 5 ميليارد ريال در بخش آب‌رساني سيار، بدهي داريم. وي افزود: از سال 84 تا کنون، 49 روستا و 10 پاسگاه مرزي در شهرستان، از چرخه‌ي آب‌رساني سيار، خارج شده است.
وي با اشاره به 550 کيلومتر شبکه‌ي توزيع و 617 کيلومتر خطوط انتقال آب در شهرستان گفت: به‌دليل فرسودگي و اتمام عمر مفيد شبکه، حدود 50 درصد آن فرسوده است و قابل استفاده نيست. وي ادامه داد: حدود 500 کيلومتر از شبکه‌ها، به نوسازي و بازسازي، نياز دارد و حدود 50 درصد انشعابات خانگي نيز فرسوده است و بايد تعويض شود.

 

افتتاح پروژه‌ي آب‌رسانی به شهرک هاشمیه

مسئول بسیج سازندگی خراسان گفت: مجری این طرح، سازمان بسیج سازندگی است. «محمد زهرایی» افزود: در پروژه‌ي آب‌رسانی شهرک شهید هاشمیه‌، 2400 میلیون ریال، سرمایه‌گذاری شده است. وی، عملیات لوله‌گذاری و خط انتقال پروژه را 4300 مترمربع، اعلام كرد و گفت: حجم مخزن آب شهرک هاشمیه، 500 مترمکعب است.

 

عدم همكاري بانک‌هاي قاينات در پرداخت تسهيلات اشتغال

رئيس اداره‌ي تعاون، کار و رفاه اجتماعي قاينات گفت: طرح توسعه‌ي مشاغل خانگي در قاينات، به‌دليل همکاري‌نکردن بانک‌هاي عامل در پرداخت تسهيلات به متقاضيان، به‌طور ناقص، اجرا شده است. «سروري»  گفت: سال گذشته، 100 ميليارد ريال اعتبار خوداشتغالي و مشاغل خانگي به شهرستان، ابلاغ شد اما توزيع تسهيلات توسط بانک‌هاي عامل، بسيار نامناسب است؛ به‌طوري که از مجموع 53 ميليارد ريال تسهيلات مشاغل خانگي در سال گذشته، فقط 6 ميليارد ريال آن، پرداخت شد. وي، بانک‌ها را از مهم‌ترين موانع براي توسعه‌ي کسب و کارهاي خانگي دانست و افزود: شهرستان قاينات، 7015 متقاضي اشتغال خانگي دارد که به‌دليل همکاري‌نکردن بانک‌ها، فقط 295 نفر به بانک‌هاي عامل، معرفي شدند و 219 نفر، تسهيلات مورد نياز خود را دريافت کردند.
 

دستگيري 3 نفر به اتهام شكار غيرمجاز

رئیس اداره‌ي حفاظت محیط‌زیست قاین، از دستگیری 3 نفر متهم به  شکار و صید غیرمجاز، خبر داد. «خواجوي» گفت: از این افراد، 13 قطعه لاشه‌ي کبک و 2 قبضه اسلحه، کشف و ضبط شد.
 

درخواست گازرساني به سفتوك

فرماندار قاينات به‌همراه جمعی از مسئولین، پس از افتتاح پروژه‌ي آب‌رسانی روستای سفتوک، در جمع مردم اين روستا، حضور يافت. در این دیدار، حجت‌الاسلام «مرتضایی‌نیا» امام‌جمعه‌ي دیهوک -که از مردم اين روستا است - گفت: مردم روستای سفتوک، مردمی ولایی، اصول‌گرا و قانع هستند و سابقه‌ي درخشانی در قبل از انقلاب و بعد از آن دارند و 4 شهید را تقدیم نظام کرده‌اند. وی، خواستار گازرسانی به روستای سفتوک، کانال‌کشی مسیر آبیاری کشاورزان، بستن بندها و سدهای کوچک برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و آسفالت شاهراه اتصال روستاهای سفتوک، چدان، خنجوک و تیغدر شد كه «شرافتي‌راد» در این زمینه‌ها، قول مساعد داد. فرماندار گفت: گازرسانی به روستای سفتوک و روستاهای مجاور، در طرح گازرسانی شهرستان است و بقیه‌ي درخواست‌های مردم روستای سفتوک، پس از بررسی با مسئولین ادارات، انجام مي‌شود.

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1323
  • -
  • بازدید کل 2726370