اجراي 82 طرح خودکفايي در قاينات

82 طرح خودکفايي در 3 ماه اول امسال در قاينات، اجرا شده است. مدير کميته‌ي امداد امام‌خميني(ره)، اين طرح‌هاي اشتغال را مربوط به حوزه‌هاي کشاورزي، دامپروري و کسب و کار ويژه‌ي مددجويان زير پوشش اين نهاد، عنوان کرد. «فارابي» افزود: اين طرح‌ها از محل اعتبارات اين نهاد و تسهيلات مشاغل خانگي و خوداشتغالي بانک‌ها، با بيش از 5 ميليارد و 100 ميليون ريال اعتبار، اجرا شده است. به گفته‌ي وي، 18 نفر از محل منابع امداد، 844 ميليون ريال و 64 نفر نيز 4 ميليارد و 300 ميليون ريال تسهيلات اشتغال براي اجراي اين طرح‌ها، دريافت کردند.

 

 

برپايي كارگاه آموزش تابلو فرش در آرين‌شهر

بخشدار سده به‌همراه اعضاي شوراي آرین‌شهر، از کارگاه آموزش تابلوفرش فنی‌وحرفه‌ای، بازدید نمودند. «بنی‌اسدی» ضمن تشکر از مربی و برگزارکنندگان اين دوره، روند اجرای دوره را از نزدیک، بررسی نمود. وی، برگزاری این دوره‌ها را برای پرکردن اوقات فراغت، کمک به اقتصاد خانواده، تولید ملی و اشتغال خانگی، بسیار مفید و مؤثر دانست. این دوره از سوی فنی‌وحرفه‌ای و کانون شیفتگان حضرت‌فاطمه(س) بخش سده، برگزار شده است که علاوه‌بر بانوان آرین‌شهر، بانوان از روستاهای سطح بخش سده نیز در آن، شرکت نموده‌اند.

 

‌آمادگي جهت ارائه‌ي خدمات به مسافرین تابستاني

فرماندار قاينات گفت: از همه‌ي امکانات و ظرفیت‌هاي شهرستان برای استقبال از زائرین علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و مسافرین تابستانی، استفاده خواهیم نمود. «شرافتي‌راد» گفت: با توجه به این‌که شهرستان قاینات در محور اصلی ترانزیت شرق کشور به مشهد و مرکز کشور، قرار دارد؛ آمادگی کامل جهت استقبال و ارائه‌ي خدمات لازم به مسافرین را داریم. وي افزود: همه‌ي اعضا باید ضمن بررسی تمام امکانات، تجهيزات، مکان‌های تفریحی و جاذبه‌های گردشگری، آمادگی کامل جهت ارائه‌ي خدمات مطلوب و درخور شأن به مسافرین را نيز داشته باشند. وي گفت: با برپایی نمایشگاه بازارچه‌ي صنایع دستی، ضمن عرضه‌ي محصولات شهرستان قاينات، همه‌ي مایحتاج مسافرین نيز در ايستگاه‌های ستاد در ورودی‌هاي شهرستان، عرضه مي‌شود.

 

 

بيمه‌شدن 55 نفر از صنعت‌گران هنرهای سنتی

سرپرست اداره‌ي میراث فرهنگی قاینات گفت: 55 صنعت‌گر فعال برای بهره‌مندی از خدمات بیمه‌ي تأمین اجتماعی، بیمه شدند. «صرافیان» افزود: بیمه‌ي اين افراد در راستای اجرای مصوبه‌ي هیئت وزیران درخصوص بیمه‌ي هنرمندان صنایع دستی بوده است و از ابتدای اجرای طرح تا پایان خرداد، 60 نفر از هنرمندان و صنعت‌گران فعال شهرستان به تأمین اجتماعی، معرفی شدند که 55 نفر، بیمه شده‌اند. وی افزود: افرادی می‌توانند از مزایای بیمه‌ي هنرمندان صنایع دستی، بهره‌مند شوند که علاوه‌بر داشتن کارت شناسایی صنعت‌گری، گواهی‌نامه‌ي مهارت مطابق با کد استاندارد صنایع دستی را از سازمان فنی‌وحرفه‌ای، اخذ کرده باشند.

 

 

اخبار خضري و دشت‌بياض

* طی مراسمی با حضور امام‌جمعه‌ي خضري و دشت‌بياض، مسئول اداره‌ي تبلیغات اسلامی و جمعی از خیرین و مردم، مؤسسه‌ي خیریه‌ي جوادالائمه(ع) خضری و دشت‌بیاض، افتتاح شد. حجت‌الاسلام «مدنی» امام‌جمعه‌ي خضری، به آثار و برکات راه‌اندازی اين مؤسسه، اشاره كرد و گفت: این مؤسسه با اقداماتی ازجمله رسیدگی به نیازمندان و جمع‌آوری انفاقات مردم ازقبیل صدقه، قربانی، فطریه، نذر عقیقه، کفاره‌های روزه، زکات و نذورات در رفع بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های اقشار نیازمند جامعه، تأثیرگذار خواهد بود. وي افزود: در این راستا، اهدافی مانند رسیدگی به خانواده‌های نیازمند، دختر و پسرهایی که در آستانه‌ي ازدواج قرار دارند، مساجد مورد حمایت، درماندگان و... مدنظر این مؤسسه است.

* گلزار شهداي گمنام خضري و دشت‌بياض و منطقه‌ي ميم اين شهر، با حضور جمعي از مسئولان، عطرافشاني شد. در اين مراسم، حجت‌الاسلام «قناعت» مسئول نمايندگي تبليغات اسلامي بخش نيمبلوک، بر اهميت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه، تأکيد کرد.

 

 

اخبار بهزيستي

* جلسه‌اي با حضور مديركل بهزيستي، رئيس اداره‌ي مؤسسات و مشاركت‌هاي مردمي، جمعي از مسئولين ادارات، پيمانكاران، كارشناسان ادارات و جامعه‌ي هدف بهزيستي، در سالن اجتماعات اين اداره، برگزار شد. «اكبري‌مطلق» مديركل بهزيستي، آمار مسكن تحويلي به مددجويان شهرستان‌هاي قاينات و زيركوه را 470 واحد، اعلام كرد. «خزاعي» رئيس اداره‌ي بهزيستي قاينات، آمار مسكن تحويلي از ابتداي تأسيس اداره‌ي بهزيستي تا سال 85 را 17 واحد و از سال 85 تا كنون را 194 واحد، اعلام كرد. در پايان، از دست‌اندركاران مسكن، تقدير شد.

* همایش آموزشی ورزشی و جشن پاکی معتادان بهبودیافته، با حضور فرماندار، اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و جمعی از معتادان بهبودیافته و خانواده‌های آنان، برگزار شد. «شرافتی‌راد» در این جلسه گفت: مصرف و روی‌آوردن به مواد مخدر، یکی از مهم‌ترین عواملی است که باعث تزلزل و بحران نظام مقدس خانواده، خواهد شد. رئيس اداره‌ي بهزیستی نيز درخصوص اقدامات اداره‌ي بهزیستی و فعالیت‌های حوزه‌ي پیشگیری گفت: در دفتر پیشگیری از اعتیاد، در طرح اجتماع‌محور، ۱۵۱۹۵۰۰۰۰ ریال و در مراکز درمان اعتیاد، ۱۱۴۰۰۰۰۰۰ ریال، هزینه شده است.

 

 

كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان قاين، برگزار نمود

يك روز بانشاط در كنار مردم روستا

كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان قاين، با هدف تقويت خلاقيت و توان‌مندي‌هاي هنري و تشويق اعضاي فعال كارگاه نقاشي، اردوي يك‌روزه‌اي را در روستاي بزن‌آباد، برگزار نمود. اعضاي كارگاه نقاشي، كارگاه خود را در طبيعت، برگزار كردند و طي يك روز زندگي در دامان طبيعت، از نزديك با آداب و رسوم و پوشش محلي روستا، آشنا شدند.

 

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 1323
  • -
  • بازدید کل 2726370