خوراکی‌ها و تأثیر عجیب آن‌ها در شادی (1)

 

خوراکی‌ها، تأثیر عجیبی در شادی و نشاط دارند. گاهی‌اوقات یک بستنی خوش‌مزه، خوشحالی‌ای می‌سازد که انواع قرص‌های ضدافسردگی، این تأثیر را ندارند یا خوردن یک غذای خوش‌مزه، رضایت‌ِ خاطری می‌آورد که می‌تواند برای چند ساعت، آرامش و شادی به‌همراه داشته باشد.

تأثیر خوراکی‌ها، دقیقاً از حافظه‌ي ما می‌آید و به‌دليل زنده‌شدن خاطرات خوش یا به‌دليل ذائقه‌ي ما است. البته برخي تحقيقات، نشان مي‌دهد كه خوراکی‌هایی که با تأثیرات شیمیایی در بدن، هورمون‌های شادی را ترشح می‌کنند؛ هیچ ربطی به علاقه و ذائقه‌ي ما ندارند.

بعضي از اين خوراکی‌ها، عبارتند از:

 

* نارگیل alt

تمام خوراکی‌های چاق‌کننده مثل شیرینی، بستنی و شکلات، طعم بهتري با نارگیل دارند. البته این میوه‌ي خوش‌مزه، یکی از شادکننده‌ترین خوراکی‌ها است. نارگیل، زنجیره‌ای از تری‌گلیسرید دارد که عملکرد مغز را بهتر می‌کند و شادمانی می‌سازد. اگر نگران چاقی و بالارفتن چربی و قند نیستید؛ هفته‌ای یک ‌بار، مخلوط شیر، بستنی و نارگیل بخورید.

 

 

 

* تخم‌مرغ alt

روزهایی که برای صبحانه، نیمرو یا تخم‌مرغ عسلی و آب‌پز مي‌خوريد؛ حال بهتری دارید؛ چون تخم‌مرغ، منبعي غنی از روی، ویتامین‌های B، امگا۳، اسیدهای چرب و پروتئین است که بدن را سالم نگه می‌دارند و به فعالیت‌های ارگان‌های مختلف، کمک می‌کنند. وقتی نیازهای بدن، تأمین شده باشد و هورمون‌ها به اندازه‌ي کافی، ترشح شوند؛ شادی و رضایت به زندگی می‌آید؛ زيرا تحقيقات، نشان مي‌دهد كه اکثر انسان‌های چاق و افسرده، هیچ‌وقت برای صبحانه، تخم‌مرغ را امتحان نکرده‌اند.

 

 

 

درمان سریع نیش پشه (3)

 

12. استفاده از یخ

یخ، موجب بی‌حس‌شدن منطقه‌ي موردنظر شده و تأثیر هیستامین را كم می‌کند. هیستامین در واکنش به ماده‌ي آلرژی‌زایی که پشه، وارد بدن کرده است، تولید می‌شود. یخ به کاهش خارش و درد نيز کمک می‌کند.

 

13. چای کیسه‌ای alt

چای کیسه‌ای مصرف‌شده و خیس را بر روی محل موردنظر گذاشته و اجازه دهید تا تانن موجود در برگ چای، به مقابله با آلرژی و خارش پوستی ناشي از گزش پشه بپردازد.

 

14. استفاده از صابون

صابون به‌دلیل خاصیت قلیایی، درد ناشی از گزش پشه را تسکین می‌دهد. مقداری از صابون را بر روی قسمت موردنظر بگذارید و صبر کنید.

 

نکات قابل‌توجه در گزش پشه

1- اگر پس از گزش پشه، برآمدگی غیرعادی بر روی پوست‌تان، بروز کرد؛ حتماً به پزشک، مراجعه کنید. 2- اگر به کشور ديگري، سفر کردید و با گزش پشه، مواجه شدید؛ حتماً به پزشک، مراجعه کنید تا از عدم انتقال بیماری‌های شایع در آن کشور، اطمینان حاصل کنید. 3- پس از انجام هریک از راه‌های ارائه‌شده، مدتی به بدن خود، فرصت دهید تا واکنش‌های مناسب را ارائه دهد. در برخی موارد، ممکن است یک تا دو ساعت، طول بکشد تا اثر خارش، درد و التهاب، از بین برود. 4- اگر پس از گزش پشه، علائمی مانند درد و تب به‌همراه ورم شدید پوست را داشتید؛ به پزشک، مراجعه کنید. ممکن است حساسیت شدیدی به آن نوع پشه، داشته باشید که باید تحت‌نظر پزشک، بهبود یابد.

 

 

 

علل خون‌دماغ (2)

altافرادی که وارفارین، مصرف می‌کنند؛ به‌محض مشاهده‌ي خون‌ریزی از هر ناحیه‌ای از بدن، باید به پزشک، مراجعه کنند. خون‌ریزی در این افراد، نشانه‌ای از مسمومیت با وارفارین است. خون‌ریزی مکرر از یک سوراخ بینی، به‌خصوص زمانی که با انسداد همان سوراخ بینی، همراه باشد، باید بررسی کامل شود؛ چون ممکن است ضایعات بدخیم درون بینی، باعث خون‌ریزی شود.

اولین اقدام در برخورد با فردی که دچار خون‌ریزی بيني شده است، اطلاع به اورژانس (۱۱۵) برای انتقال بیمار است. خون‌ریزی از بینی، ممکن است شَدید بوده یا شدید شود و بیمار را تا مرز شوک، پیش ببرد.

 

 

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید امسال

مطالب اخیر

درباره ما

 

هفته نامه‌ي اجتماعي، سياسي « طلوع خراسان »

ﺻﺎﺣﺐ اﻣﺘﯿﺎز و ﻣﺪﯾﺮﻣﺴﺌﻮل: اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺷﻮﺷﺘﺮي

دفتر مرکزی: خراسان جنوبي - قاین - خ امام رضا (ع) - جنب بانک کشاورزی مركزي

ایمیل: tolueqaenat[at]yahoo.com

صندوق پستی: 156

دفتر تحريريه: 32525090

دفتر تبليغات: 32531234

ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ اﻧﺤﺼﺎري ﭘﺬﯾﺮش ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت در اﺳﺘﺎن ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺸﺮ ﺑﯿﻠﺒﻮرد ﻋﺮش ﻃﻼﯾﯽ ﮐﯿﺶ 88546630


***


* «ﻃﻠﻮع خراسان» نشريه‌اي ﻣﺮدﻣﯽ اﺳﺖ و ﺑﻪ ﮔﺮوه ﯾﺎ ارﮔﺎﻧﯽ، واﺑﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

* ﻣﻄﺎﻟﺐ نویسندگان، دﯾﺪﮔﺎه نشريه نمی‌باشد.

* نشريه در وﯾﺮاﯾﺶ ﻣﻄﺎﻟﺐ رﺳﯿﺪه، آزاد اﺳﺖ.

مطالب پربازدید ماه

ورود اعضا

ورود به بخش کاربری و یا ثبت نام اعضای جدید .

مسیر سایت

  • .:
  • بازدید امروز 868
  • -
  • بازدید کل 2725915